В Україні буде запроваджена електронна акцизна марка на алкоголь

 В Україні буде запроваджена електронна акцизна марка на алкоголь

Восени 2021 року Міністерство цифрової трансформації України запустить електронний акциз. Про це повідомляє Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації, на своїй сторінці у Facebook.

«Вже восени Мінцифра разом з Державною податковою службою запустять електронний акциз та електронну марку. Це суттєво спростить процес замовлення, обліку та сплати марок для виробників та експортерів», – пише Олександр Борняков у Facebook.

За словами Олександра Борнякова, це великий антикорупційний проєкт е-Акциз, мета якого – подолати мільярдну корупцію в цій сфері та вивести ринок акцизів із тіні.

«Кожен українець зможе перевірити справжність акцизної марки онлайн та миттєво повідомити про порушення. У рамках першого пілоту — алкогольна продукція. Прозора екосистема обігу підакцизних товарів за рахунок впровадження віртуальних марок сприятиме подоланню корупції завдяки мінімізації впливу людського фактору. Крім того, дозволить посилити контроль за обігом підакцизних товарів на державному рівні та створити дієвий механізм боротьби з фальсифікованими чи незаконно ввезеними на територію України підакцизними товарами», – додає заступник міністра цифрової трансформації.

Читайте також:
Як захистити волоський горіх від шкідників та хвороб.
Odessa Wine Week: 18-23 травня в Одесі відбудеться винний тиждень
Chateau Pauk: розвиток нової культури виготовлення і споживання вина на Закарпатті

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар