В США розробили автономного робота для збору яблук

 В США розробили автономного робота для збору яблук

Інженери дослідницького інституту в Кремнієвій долині (США) підготували автономного робота для збору першого врожаю яблук. Проект комерційного збирача розробляли протягом двох років, пише agroday.com.ua

У цьому сезоні Abundant Robotics протестують в садах великого виробника і експортера фруктів “T & G” в Новій Зеландії і в штаті Вашингтон. Робот-складальник використовує спеціальну вакуумну технологію для збору яблук, самостійно орієнтується в просторі і переміщається по саду, визначає ступінь зрілості кожного з плодів, переміщує зняті з дерева яблука в ящики, не завдаючи їм механічних пошкоджень, і одночасно стежить за тим, щоб не пошкодити плодові дерева в ході своєї роботи.

«Ми методично працювали над тим, щоб довести прототипи 2016 року до повноцінних комерційних збирачів, які можна представити на ринку. В цьому році ми вперше протестуємо систему на комерційній основі, а не з метою польових випробувань прототипів », – сказав генеральний директор Abundant Robotics Ден Стир.

Надалі компанія планує перейти до більш масштабних розробок. В якості дистриб’ютора послуг для виробників яблук виступить дочірнє підприємство інституту SRI International в Каліфорнії. Остаточна вартість сервісу не оголошена, проте Ден Стир впевнений, що це рішення буде економічно вигідним для галузі.

Abundant Robotics продовжує працювати з представниками яблучної промисловості, щоб зрозуміти як краще побудувати роботу автономного збирача. Зараз комбайн здатний працювати в садах з різними типами і щільністю посадки завдяки шпиндельній конструкції.

«Світова індустрія налаштована оптимістично і з ентузіазмом підтримує наші починання. Тепер ми вийшли на міжнародний рівень і розраховуємо стати міжнародним постачальником устаткування для даного сектора сільського господарства», – додав Ден Стир.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар