В Мінагрополітики не знають куди дівати продукцію ягідництва

 В Мінагрополітики не знають куди дівати продукцію ягідництва

В Мінагрополітики не знають, куди дівати продукцію ягідництва, яка незабаром масово з’явиться в Україні. В результаті програми державної підтримки АПК, згідно якої українські садівники отримують 80% вартості саджанців, є ризик отримати нову проблему для українських виробників. На цьому зазначила в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час виступу на форумі «Агропорт Південь Херсон — 2019».

Нагадаємо, що на сьогоднішній день в Україні діють кілька напрямів державної підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства. В 2018 році було спрощено Порядок отримання бюджетних коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, завдяки чому садівники мають змогу отримувати до 80% компенсації здійснених витрат з придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю.

Трофімцева зауважила, що існуючі програми держпідтримки необхідно відкорегувати, бо в деяких випадках є ймовірність спричинити появу нової проблеми для українських товаровиробників.

— З новим парламентом, я думаю, потрібно буде попрацювати досить активно наприкінці цього року, щоб на 2020 рік ми змогли відкоригувати ті програми держпідтримки, які в нас є. Давайте будемо відвертими, в нас є дуже успішна програма підтримки садівництва. Завдяки їй минулого року у нас 90% садів, які були закладені в Україні, в тому числі ягідників, були закладені завдяки цій програмі часткової компенсації вартості саджанців. Але тепер я бачу проблему, яка прийде на наступний рік чи через 2 роки. Завдяки підтримки буде багато свіжої продукції ягідництва, але куди її дівати виробникам? – коментує в.о. міністра.

Вона каже, що не всі садівники можуть виходити зі свіжою продукцією на зовнішні ринки, а також йти в супермаркети, тому що обсяги їх виробництва не дозволять цього зробити.

— Потрібно розвивати переробку — банальні речі такі як сушка, заморозка, об’єднуватись в кооперативи. Якщо у людей по 5-10 га, вони ніколи не зможуть виробляти товарні партії для того, щоб постачати продукцію в супермаркети чи закордон. Відповідно, і напрямки держпідтримки мають відповідати комплексному баченню. І держава має допомагати виходити на зовнішні ринки, – резюмувала Трофімцева.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар