Українські садівники не можуть отримати грошей від уряду (+ТЕКСТ ЗВЕРЕННЯ)

 Українські садівники не можуть отримати грошей від уряду (+ТЕКСТ ЗВЕРЕННЯ)

Віце-Президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Геннадій Юдін на сторінці у Фейсбук опублікував зверення садівників до уряду з проханням врегулювати ситуацію з відшкодуванням коштів, Поки що представники влади ігнорують звереннення асоціацій та спілок.

Геннадій Юдін заявив, що він повідомляв про необхідність Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства документів видати відповідний наказ відносно перерозподілу фінансування в напрямках використання коштів згідно фактичних заяв від садівничих суб`єктів господарювання у межах 400 млн. грн, передбачених бюджетом-2019.

“Нагадаю, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 954 від 15 листопада 2019 р. Мінекономіки призначено головним розпорядником  бюджетних коштів та відповідальним виконавцем за вищезазначеною бюджетною програмою 2801350. Попередньо, плануючи розподіл бюджетних коштів за цією програмою на 2019 рік по напрямкам використання, Мінагрополітики, що раніше існувало, як розпорядник бюджетних коштів за програмою 2801350, своїм наказом № 24 від 28.01.2019р. визначило розподіл цих коштів, а саме: 200 млн. грн на компенсацію вартості садивного матеріалу та 200 млн. грн на компенсацію вартості холодильників з РГС, сортувальних ліній та морозильних камер. Але на підставі вже фактично наданих документів від садівничих суб`єктів господарювання можливо порахувати, що потреба на компенсацію вартості садивного матеріалу вже перевищує прогнозний попередній розподіл в межах 200 млн. грн. В свою чергу, заяв на компенсацію вартості холодильників, морозильних камер, тощо, значно менше, чим попередньо запланованих 200 млн. грн”, – заявив спеціаліст.

“Тому, галузеві громадські організації та об’єднання садівничої та виноградно-виноробної галузей України підписали відповідний лист-звернення на ім’я очільника Мінекономіки Мілованова Т.С (з копією на ім’я заступника Міністра Висоцького Т.М.) з проханням зробити перерозподіл бюджетних коштів у межах 400 млн. грн, запланованих бюджетом-2019 на підставі фактично наданих заяв від садівничих суб`єктів господарювання. Це чисто технічній наказ, який не потребує додаткових погоджень з іншими структурними підрозділами Уряду, наддасть можливість врахувати фактичні потреби садівників у межах, акцентую, коштів запланованих бюджетом-2019 по програмі 2801350”.

“У понеділок, 2 грудня на черговій нараді з заступником Міністра Тарасом Висоцьким мною від імені галузевих громадських організацій був вручений цей лист та надані відповідні пояснення. На наш подив, у відповідь від заступника міністра Тараса Висоцького ми почули відмову на колективне прохання громадських організацій садівничої та виноградно-виноробної галузей України.  Перш за все, викликає крайнє здивування небажання нового керівника аграрного відомства почути спільну позицію центральних громадських організацій галузі. По-друге, питання перерозподілу у межах запланованих бюджетних коштів згідно фактичних потреб садівників, виникало і торік, коли діюче на той час Мінагрополітики видав попередній наказ № 131 від 12.03.18, а потім відкоригував його наказом № 540 від 08.11.18р. по перерозподілу бюджетних коштів у межах запланованих обсягів відповідно до фактичних заяв садівничих суб`єктів господарювання. По-третє, якщо не зробити цей технічний перерозподіл зараз, то садівникам, які подали документи на компенсацію вартості садивного матеріалу буде замало попередньо прогнозованих коштів. Тому прийдеться Мінекономіки приймати рішення про застосування надання компенсації вартості садивного матеріалу із знижуючим коефіцієнтом. А це в свою чергу, приведе до того, що садівники не отримають компенсації вартості садивного матеріалу у повному розрахунку (80%), які другий рік поспіль, довіряючи державі, планують отримати знову. Причому фінансово страждати будуть тільки садівники, які посадили свої насадження у другому півріччі цього року, адже за перше півріччя, садівники отримали повну компенсацію. По-четверте, для чого робити таку соціально напругу та невдоволеність садівників, якщо згідно фактичних заяв на компенсацію вартості холодильників, тощо залишаться не використані бюждетні кошти за цією ж програмою 280135”, – підсумував він.

“По-п’яте, садівнича та виноградно-виноробна галузі України, в умовах ринкової економіки, на нашу думку, одні з найбільш перспективних галузей агропромислового комплексу України. Продукція галузей – це не тільки важлива складова забезпечення продовольчої безпеки країни, окрім цього, саме ці галузі є найважливішими з соціальної точки зору тому, що дозволяють створити постійні робочі місця в сільській місцевості різних регіонів України. Та нарешті, по-шосте, галузі є експортно-орієнтованими та збільшують надходження валюти в країну впродовж останніх 5 років”, – підсумував Геннадій Юдін.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар