Українські крафтові винороби відкривають білоруські ринки збуту

 Українські крафтові винороби відкривають білоруські ринки збуту

На виноробню «Курінь» (Херсонська область) нещодавно завітала білоруська делегація з міста Гродно. За словами власника української виноробні Дениса Халупенка, представники влади та бізнесу домовлялись про експорт української крафтової продукції.

Голова Гродненського міськвиконкому Мечислав Гой з президентом Торгової палати міста та представниками гродненских підприємств завітали в Херсон аби знайти в Україні нових партнерів і максимально зміцнити вже існуючі економічні зв`язки. До слова, саме Херсонщина є одними з лідерів в експорті товарів з Гродно, а у самому білоруському місті працює 8 підприємств з українським капіталом. У свою чергу, і українські бізнесмени зацікавлені в тому, щоб розвивати свої проекти у сусідніх державах.

– Я запропонував керівництву Торгової палати України запросити білоруську делегацію до нас на виноробню «Курінь» на дегустацію. Ми показали їм власні виноградники, підприємство, познайомили з працівниками. Білоруська сторона дуже зацікавилась нашими винами, особливо – червоними сухими Каберне, Мерло, Сапераві. Є ряд підприємств, які вже готові купувати наше крафтове вино і ми готуємо перший контракт на поставку 20 000 пляшок. Звісно, спочатку ми ще теж плануємо відвідати Гродно, вивчити можливості та умови експорту товару, а вже потім – нарощувати обсяги експорту. У планах – відкриття у білоруському місті нашого крафтового магазину «Смаки Херсонщини», щоб презентувати там різну крафтову продукцію південного регіону, – каже Денис Халупенко.

За словами Дениса Халупенка, білоруські споживачі дуже лояльно відносяться до української продукції, особливо – крафтової. Угоду про партнерство голова Гродненського міськвиконкому Мечислав Гой і мер Херсона підписали ще півтора місяці тому. І вже зараз на двосторонній зустрічі обговорили ряд пропозицій, які будуть реалізовані вже найближчим часом. Це культурний обмін, в рамках якого будуть організовані гастролі творчих колективів. Освітні та оздоровчі програми для дітей.

До слова, щоб досить довгу дорогу зробити максимально швидкою і комфортною, сторони вже обговорили можливість зв`язати Херсон і Гродно авіасполученням. Зауважимо, що Гродно – одне з найбільших туристичних міст республіки Білорусь, до якого можуть вільно в’їжджати жителі Польщі та Литви, також з цього міста експортується чимало товарів до країн ЄС.

Однією з важливих тем робочої поїздки також було обговорення підготовки до III Форуму регіонів України та Білорусі. Саме Гродно цьогоріч, 8 жовтня, приймає третій українсько-білоруський економічний форум, де будуть підведені підсумки співпраці та окреслені можливості для подальшого розвитку бізнесу обох країн.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар