У ВРУ зареєстрували законопроект про довгострокове надання держпідтримки аграріям

 У ВРУ зареєстрували законопроект про довгострокове надання держпідтримки аграріям

Верховна Рада зареєструвала законопроект №2825 «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо бюджетної підтримки АПК», в якому пропонують встановити довготривалий період надання держпідтримки аграріям.

Про це повідомив Олег Кулініч, народний депутат України, на своїй сторінці у Facebook.

«Це буде дуже правильним сигналом стабільності для наших аграріїв, які, на жаль, кожного року перед прийняттям державного бюджету думають — а як же поведе себе держава цього разу. Чи будуть передбачені кошти і як вони будуть розподілені», — вважає депутат.

За словами нардепа, якщо така підтримка буде закріплена відразу на довготривалий період, це свідчитиме, що у держави є чітка стратегія стосовно підтримки агросектору, і, відповідно, саме така стратегія дозволить якісно планувати свою господарську діяльність і самим аграріям. А це правильно, особливо для тих сфер АПК, які вимагають тривалих інвестицій і мають довгу окупність.

«Зареєстрованим законопроектом ми пропонуємо визначити, що бюджетна підтримка АПК встановлюється у розмірі не менше 1% випуску продукції у сільському господарстві. Однак зараз у бюджеті на зазначені цілі передбачено не більше 1% випуску продукції у сільському господарстві. Але вважаємо таке формулювання неправильним і некоректним, бо не більше одного 1% — це може бути і 0%», — заявляє Олег Кулініч.

Варто додати, що наразі у державному бюджеті на 2020 рік обсяг бюджетної підтримки АПК визначено на рівні 4 млрд гривень, що складає 43% від встановленого обмеження і не відповідає реальним потребам. Ці кошти також повинні спрямовуватись на компенсацію вартості кредитів для аграріїв.

«Якщо ми говоримо про такий аспект, як кредитування, то компенсація відсотків за кредитом повинна здійснюватися на постійній основі, адже ніякий аграрій не зможе погасити кредит за один рік. Кредити видаються щонайменше на 3−5 років, особливо це стосується кредитів на основні засоби. Тому ми запропонували, аби кошти на покриття кредитів виділялися протягом кількох років поспіль, аби не виникло ситуації як того року, коли коштів на державну допомогу не вистачило», — зауважив Кулініч.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар