У Верховній Раді прийняли закон про боротьбу з аграрним рейдерством

 У Верховній Раді прийняли закон про боротьбу з аграрним рейдерством

Верховна Рада України ухвалила в цілому проєкт закону №0858 щодо протидії рейдерству. Відповідне рішення підтримали 362 народних депутати України.

Проєкт закону №0858 про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству передбачає захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки.

За словами авторів законопроєкту, він має на меті запровадження на законодавчому рівні дієвих запобіжників, які б унеможливили:

  1. неправомірне заволодіння землями, які використовуються сільськогосподарськими підприємствами, у тому числі шляхом подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок, які ними використовуються;
  2. захоплення майна сільськогосподарських підприємств;
    поглинання сільськогосподарських підприємств шляхом протиправного привласнення корпоративних прав;
  3. протиправне зупинення діяльності сільськогосподарських підприємств внаслідок необґрунтованого накладення арешту на майно та активи підприємств, силової протидії їх виробничій діяльності.

Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський зазначив, що до Комітету надійшло 87 пропозицій і поправок, з яких враховано 83, відхилено — 4.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар