У Молдові прогнозують високий урожай столового винограду і складний сезон його реалізації
Виходячи з оцінок стану плантацій винограду столових сортів напередодні масового збору врожаю, фахівці асоціацій плодівників Молдови вважають, що в поточному році біологічний урожай столового винограду в країні може перевищити 120 тис. тонн (у 2020 – трохи більше 73 тис. тонн), інформує сайт EastFruit.
При цьому, за експертними оцінками, особливо високим буде урожай основного експортного сорту столового винограду Молдова. Але є нюанси.
У Молдові протягом останніх п’яти-семи років біологічний урожай столового винограду нерідко перевищував 100 тис. тонн і більше: в 2019-му – близько 112 тис. тонн, 2018-му – 126 тис. тонн. 2017 – 109 тис. тонн. Однак зазвичай до 30% всієї продукції не відповідало вимогам свіжого ринку, особливо зовнішнього – і здебільшого прямувало на переробку. У 2021 році через специфічні погодні умови протягом практично всього періоду вегетації якість продукції, ймовірно, теж буде неоднорідною.
Через велику кількість опадів навесні і в першій половині літа більшість виноградників у тій чи іншій мірі постраждало від хвороб (мілдью та оїдіуму). При цьому часті дощі перешкоджали своєчасному та якісному захисту рослин.
Крім того, фахівці асоціацій плодівників закликають виноградарів акуратно вести облік проведення хімобробок на плантаціях і дотримуватися «термінів очікування» – з моменту останнього внесення засобів захисту до реалізації продукції. Керівники виноградарських організацій відзначають, що до цих пір не було випадків повернення молдавського винограду європейськими покупцями через перевищення залишкового вмісту пестицидів у продукції. Важливо, щоб так було і в новому маркетинговому сезоні.
Читайте також:
На виноградниках ТМ «Шалені Доли» оголосили про старт сезону винограду