У липні-вересні Україна збільшила імпорт яблук в 17 разів

 У липні-вересні Україна збільшила імпорт яблук в 17 разів

За перший квартал (липень-вересень) нового сезону Україна імпортувала 6,8 тисяч тонн яблук, що в 17 разів більше ніж у минулому році. Більш того, такі показники є рекордними для нашої країни, принаймні за останні 5 сезонів.

Як повідомляють фахівці Української плодоовочевої асоціації, на тлі такого підвищення закупівель яблук експорт суттєво знизився, і на 1 жовтня становив всього 1,7 тисяч тонн. Для порівняння за липень-вересень 2018 закордон було поставлено 4,6 тисяч тонн яблук.

— У цьому році сезон збору яблук почався із запізненням. До того ж, в липні та серпні спостерігалася нестача пропозиції, як яблук нового врожаю, так і імпортних яблук з Молдови та Польщі врожаю 2018 року. У цей період на ринок надходили лише незначні обсяги яблук нового врожаю, оскільки основна маса фруктів прямували в сховища для формування експортних партій на майбутнє, — пояснює ситуацію директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Урожай яблук цього року набагато менше ніж в минулому. За попередніми оцінками, валовий збір яблук в поточному сезоні зменшився на 15%, в порівнянні з показниками тогорічньої давності. Більш того, багато фермерів скаржаться на велику кількість неякісного яблука.

— Виробники повідомляють, що яблука, врожаю 2019 сильно постраждали через град і поширення парші. Тому сформувати великі експортні партії в цьому сезоні надзвичайно складно. Також є випадки, коли компанії, які постачали яблука за кордон в минулому сезоні, в цьому році відмовляються від експорту, через малі обсяги яблука експортних якостей, — зазначає виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар