Ціни на абрикоси в Україні залишаються на рівні минулого року

 Ціни на абрикоси в Україні залишаються на рівні минулого року

В Україні набирає оберти сезон місцевого абрикоса. Станом на середину другого тижня липня, українські абрикоси реалізовуються в середньому по 25 грн/кг. Для порівняння роком раніше гуртові ціни на ці кісточкові коливалися приблизно в тому ж ціновому діапазоні що і сьогодні.Про це повідомляє прес-служба Української плодоовочевої асоціації.

«Сезон місцевих абрикосів цьогоріч в Україні розпочався в середньому на 8−10 днів пізніше ніж в 2019 році, внаслідок несприятливих погодних умов. Низькі температури повітря та проливні дощі, які фіксувалися в більшості регіонів України у травні та червні затримали дозрівання не тільки абрикосів, але й інших кісточкових фруктів, включаючи черешню, персик та сливу», — йдеться в повідомленні.

Більш того, цьогоріч виробники повідомляють про значне зниження врожаю кісточкових в результаті квітневих та травневих заморозків, а деякі фермери взагалі говорять по втрату 100% урожаю абрикосів. Відповідно, оператори ринку очікують, що ціни на абрикос протягом цього сезону утримаються на значно вищому рівні у порівнянні з показниками минулого року.

Однак, складності для українських фермерів не закінчуються зниженням врожаю та затримкою сезону місцевих абрикосів. В Україні на сьогоднішній день катастрофічно низький рівень маркетингу.

«Сьогодні, в Україні не існує місцевих брендів абрикоса, які б реалізовували свою продукцію в індивідуальній упаковці через роздрібні мережі. Більш того, виробники майже не дивляться в бік інтенсивних технологій вирощування абрикосів, які не тільки є економічно вигіднішими, але й дозволяють вирощувати фрукти найвищої якості», — розповідає Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

За її словами, сьогодні на ринку України переважає імпортна продукція, якість якої на порядок вища у порівнянні з українською. Тому не дивно, що споживачі віддають перевагу саме завезеному з інших країн абрикосу, і готові платити більше за якісну продукцію.

Зауважимо, що у 2019 році Україна імпортувала 7,4 тис. тонн абрикосів, на суму $5,9 млн. Основними країнами постачальники виступили Греція, Іспанія, Молдова, Узбекистан та Туреччина.

 

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар