Спалювання трави: експерти розвінчують поширені міфи про користь цього нищівного процесу

 Спалювання трави: експерти розвінчують поширені міфи про користь цього нищівного процесу

17 березня цього року набув чинності закон про суттєве збільшення штрафів за спалювання сухостою та листя й інших залишків рослинності на полях і пасовищах. Відтепер підпали обходяться громадянам штрафами від 3060 грн до 6120 грн. Однак навіть це не зупиняє людей від протиправних дій. Так, лише за два минулі вихідні, за даними ДСНС, у Хмельницькій, Черкаській та Львівській областях сталося 159 пожеж, внаслідок яких вигоріло сумарно 80 га полів.

Причинами такої поведінки, зокрема, стають міфи щодо спалювання сухої трави: ніби це покращує стан ґрунтів, знищує шкідників і бур’яни та зовсім не шкодить довкіллю. Натомість це – лише поширені фейки. Тому експерти департаменту BASF Agricultural Solutions підготували інфографіку, на якій продемонстрували наслідки спалювання трави для ґрунтів та розвінчали популярні міфи.

Високі врожаї – це комплексна робота аграріїв, компаній-виробників препаратів із захисту рослин та самої природи. Маючи в руках такі потужні ресурси як українські ґрунти, ми можемо отримувати рекордні прибутки. Звісно, якщо працюватимемо в синергії з довкіллям та одне з одним.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар