Ринок алкоголю в Україні поділений між чотирма компаніями

 Ринок алкоголю в Україні поділений між чотирма компаніями

Після демонополізації ринку спирту, в Україні на два роки буде введено мораторій на будівництво нових заводів. Комітет ВР з питань розвитку економіки узгодив таку свою позицію з урядом. Про це заявив народний депутат від «Слуги народу» Євгеній Шевченко, повідомляє УНН.

За його словами, президентський Законопроект №2300 про демонополізацію спиртової галузі підтримано лише за умови його суттєвого доопрацювання до другого читання.

«Ми на комітеті узгодили позицію із Кабінетом міністрів, що будемо вносити зміни (до законопроекту № 2300 — ред.) між першим та другим читанням. Законопроект буде вдосконалений. Є ризики… Тому на два роки буде введено мораторій на будівництво нових заводів», — сказав він.

Крім того, за словами нардепа, демонополізувати треба не лише виробництво спирту, але й олігархічні клани на горілчаному ринку України.

Ми будемо робити демонополізацію не тільки виробництва спирту, а й олігархічних кланів, які виробляють горілку, тому що практично весь ринок захоплений чотирма компаніями. Тому є пропозиція до другого читання внести зміни, і Кабмін буде видавати ліцензії фермерам, середнім та малим підприємствам для виробництва спирту дистиляту, як зернового так і плодового. І це призведе до того, що буде конкуренція, і на ринку не буде більше монополії, — сказав він.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар