Родинна виноробня Зелениці: у виноробстві потрібно шукати своє, робити відступи від усталених правил і стереотипів

 Родинна виноробня Зелениці: у виноробстві потрібно шукати своє, робити відступи від усталених правил і стереотипів

Неподалік Кам’янця-Подільського на Хмельниччині розташоване Фермерське господарство «Родинна виноробня Зелениці». За свою коротку історію родинна виноробня вже встигла взяти участь у різноманітних конкурсах і заходах, як-от «Свято українського вина Ukraine Wine Drive – 2018», «Галицька лоза-2019», «Сорт і теруар», де отримала схвальні відгуки та оцінки від іменитих українських сомельє і виноробів. Зокрема, з конкурсу «Сорт і теруар» винороби привезли дві «бронзи» (за Йоханнітер і Юпітер) та «срібло» (за «Мускат блау»). Торік виноробня Зелениці отримала ліцензію на виробництво вина

Про виноробний шлях журналістам видання «Напої. Технології та Інновації» розповів Анатолій ЗЕЛЕНИЦЯ, засновник виноробні:

– Років 15–20 я робив домашнє вино з Кадарки та Ізабелли. Гадав, що у нас інші неукривні сорти не ростуть. Якось купував столові сорти ви- нограду, і разом з ними потрапили технічні: Мускат Дублянський, Цитронний Магарача, Йоханнітер, Соляріс та інші. Висадив, на третій рік спробував зробити вино за технологією, з чистого соку. Воно вийшло таким добрим, що ті, хто куштував, були в захопленні. Якось приїхали гості, які об’їздили весь світ, пробували вина Європи, Америки. Моє вино їм сподобалося, навіть хотіли придбати. Тоді й вирішив, що варто продовжувати цю справу.

Ґрунти на Подільських Товтрах – вапняки. На них добре показує себе білий виноград Йоханнітер, Цитронний Магарача, рожевий американський сорт Юпітер. Серед цікавинок у нас є американський сорт ES-32218 з унікальним ароматом, схожим на полуничний джем. Виноград морозостійкий, не хворобливий, з нього можна робити екологічно чисте вино.



Коли ми думали, як і що садити, ще не мали ліцензії, висадили виноград на шпалері, щоб потім перевести на столові сорти. Там вирощуємо універсальні американські неукривні сорти Юпітер, Фейз, Джой, Венус, Спартанець. Торік завдяки чи то горизонтальній шпалері, чи розташуванню на південному схилі виноград дозрів швидше на два тижні, ніж на Херсонщині. Звісно, у догляді та обрізці ми дотримуємося традиційної технології.

Прийнявши рішення робити вино, поїхав на курси виноробів до Марії Скорченко та Аліни Тенетко. Ми потоваришували. Вони два роки нас консультують, відвідують нашу виноробню під час сезону.

Важливо мати гарних вчителів, прислуховуватися до їхніх порад, брати участь у дегустаціях. Тоді у винороба формуються напрацювання: розуміння гарного вина, визначення його смакових якостей. Коли дегустуєш вино, впізнаєш, із чим пов’язана недобра нотка: можливо, бродив його при низьких температурах чи пустив у «вільне плавання». Температурний режим для вина важливий. Якщо бродиш його при низьких температурах, особливо білі вина, з’являються одні нотки, при високих – зовсім інші. Для кожного вина варто добирати необхідні технології. Потрібно навчатися не на своїх помилках, а на чужих. Слухати спеціалістів, сомельє, читати, відвідувати дегустації, порівнювати своє вино з іншими, надсилати власні зразки на дегустаційні конкурси.

Буду задоволений, якщо на виноробні надалі працюватимуть мої онуки й зароблятимуть цим собі на життя. Вони підростають, старшому вже 14-й рік. Є кого вчити та кому передавати свій досвід

 

За матеріалами журналу “Напої. Технології та Інновації” №2.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар