Рейтинг країн з найдорожчим алкоголем: лідирує Бахрейн з націнками понад 300%

 Рейтинг країн з найдорожчим алкоголем: лідирує Бахрейн з націнками понад 300%

Грунтуючись на даних з Програми міжнародних зіставлень Світового банку, були визначені країни з найвищими цінами на алкоголь. Про це повідомляє УНН, з посиланням на Quarz.

Так, Бахрейн посів перше місце в рейтингу. Алкоголь тут коштує в середньому на 345% більше, ніж в інших країнах світу.

Обумовлено це цілим рядом чинників.

“У країні дозволено купувати алкоголь тільки в готелях, на курортах і в деяких обраних магазинах, а також заборонено його продаж мусульманам. Це обмежує конкуренцію. Крім того, країна стягує 125% тариф на імпорт алкоголю. І нарешті, Бахрейн в основному залежить від імпорту продуктів харчування і напоїв, що робить ціни майже на всі види продуктів харчування вище середніх”, – наголошується в статті.

На другому місці в рейтингу – острови Теркс і Кайкос, на третьому – Іран, на четвертому – Ісландія, на п`ятому – Сінгапур.

У десятку “цінових” лідерів також входять: Бермудські острови, Кайманські острови, Норвегія, Багамські острови і Сейшели.

“Вартість алкоголю тісно пов`язана із загальним рівнем життя в країні”, – пояснюється в матеріалі.

Тому, в “дорогих” країнах, таких як Бермудські острови, Ісландія або Австралія, вартість алкоголю “включає в себе” високі витрати на працю.

“При цьому, ціни на алкоголь в Німеччині в середньому на 23% нижче, ніж в інших країнах, хоча в цілому ціни на продукти – на 25% вище. І відбувається це тому, що Німеччина поєднує в собі низькі податки з великим внутрішнім виробництвом” , – сказано в статті.

За даними вітчизняного Держкомстату, одна українська середньостатистична сім`я витрачає на алкогольні напої в середньому 1,2 тис. грн на місяць. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар