Презентуємо сформовану програму IV Міжнародної науково-практичної конференції «Успішне виноградарство та виноробство»

 Презентуємо сформовану програму  IV Міжнародної науково-практичної конференції «Успішне виноградарство та виноробство»

IV Міжнародна науково-практична конференція «Успішне виноградарство та виноробство», що відбудеться 3-4 березня в Одесі (смт Таїрове), доведе, що українське виноробство перспективне та варте світового визнання. Адже програма конференції охоплює низку тем – від закладання виноградника, догляду за ним до сучасних технологічних прийомів у виноробстві.

Спікери конференції обговорять такі теми:

  • вимоги до закладання виноградника інтенсивного типу;
  • керування системою зрошення винограду;
  • захист виноградника від хвороб;
  • сучасні технологічні рішення для переробки винограду;
  • сучасне обладнання для виготовлення вина;
  • облаштування сучасної лабораторії для контролю за якістю вина;
  • технології коркування й пакування вина;
  • вплив теруару на якість вина;
  • досвід виноробства в Молдові;
  • відмінності виноробства України та США;
  • винний туризм та ліцензування свого бренду тощо.

Програма конференції складається із таких частин

  • Обговорення за круглим столом теми «Ситуація в українському виноградарстві та виноробстві в 2021–2022 р. Основні проблеми і шляхи їх вирішення» за участі представників органів влади, власників і керівників виноградарських підприємств і винзаводів. Модеруватиме засідання голова громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ», Головного Галузевого партнера конференції, Володимир ПЕЧКО.
  • Круглий стіл на тему  «Успішні історії лідерів ринку: українські винні бренди». Модеруватиме засідання Вероніка БЕРЕЗАНСЬКА, керівник відділу реклами та зв’язків з громадськістю ППФ «Пахаренко і партнери»,Генерального Юридичного партнера конференції.
  • Дискусійна панель «Українські сорти винограду – базис для національної ідентифікації на ринку вина. Одеський Чорний, Сухолиманський Білий, Тельті Курук та ін., у виконанні українських виноробних компаній. Секрети досвіду», модератором якого буде Ганна САРКІСЯН, доктор економічних наук, сомельє, декан факультету «Технології вина та туристичного бізнесу» Одеської академії харчових технологій.
  • Виступи українських та закордонних експертів, представників провідних виноробних технологічних компаній, науковців, виноградарів та виноробів-практиків.
  • Виставка-презентація продукції виноробних і виноградних підприємств, виставка обладнання та матеріалів для виробництва вин і коньяків, а також технологій вирощування столового й технічного винограду, презентація нових сортів винограду.

Спікери порушать широке коло проблем.

Про генетичні ресурси винограду України розповість доктор сільськогосподарських наук, завідувачка лабораторії генетичних ресурсів винограду відділу селекції, генетики та ампелографії ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України Людмила ГЕРУС.

Науковий підхід до створення сучасного виноградника інтенсивного типу презентує кандидат біологічних наук, завідувач відділу виноградарства ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України Андрій ШТІРБУ.

Представник компанії AMPELOS-PLUS SRL/ ET CETERA WINE SRL розкаже про посадковий матеріал для виноградника. Слухачі отримають відповіді на  питання, як правильно обрати саджанці винограду, на що звертати увагу у виборі, які ознаки свідчать про те, що саджанець здоровий тощо. Адже сукупність всіх цих аспектів визначає якість майбутнього урожаю винограду.

Учасники конференції дізнаються про ефективні методи захисту виноградника від хвороб та шкідників. Про це розкажуть менеджер з маркетингу напрямку спеціальних культур компанії BASF Володимир ВОЄВОДІН, головний науковий спеціаліст компанії «Марс 2020» Олександр СТАРЧЕНКО, директор з розвитку компанії «РОДОНІТ» Олег ДУБИНА.

Системи біоживлення та біозахисту в сучасному виноградарстві презентує кандидат сільськогосподарських наук, агроном компанії  БТУ-ЦЕНТР Володимир СІЛЕНКО.

Про те, як організувати системи керування зрошенням виноградників згідно із стандартом GLOBAL G.A.P., розповість представник компанії «Полив Сервіс» Дмитро ФІЛІПОВ.

Про вплив теруару на виноград і вино розповість засновник Bohdan`s winery Богдан ПАВЛІЙ.

Сучасні технологічні рішення на винограднику як основу високоякісних вин проаналізує представник компанії «Агрітема».

Про сучасні технологічні рішення для переробки винограду і створення вин розкаже представник компанії «Еногруп». А засновниця компанії ВІН’С Тетяна ШМАГЛЮЧЕНКО поділиться досвідом догляду за виноградником та переробки винограду.

Сучасні технологічні прийоми у виноробстві презентує представник компанії «А-Профі». Професійне обладнання для виноробства як передумова якісного виготовлення вин – тема виступу директора компанії «Аргон Центр» Дениса ПОЛІЩУКА

Важливо не просто виготовляти якісне вино, а й контролювати його якість. Про те, як облаштувати на винзаводі сучасну лабораторію для контролю якості вина, а також про унікальний аналізатор вина розкаже  завідувачка лабораторією Князя Трубецького Анна ГОРБАНЬ та директор ТОВ «Донау Лаб Україна» Володимир ПАШКО, офіційні представники Anton Paar в Україні.

Про експертизу вина, основні показники якості та безпеки продукції та процедуру отримання сертифікату VI1 на вино та виноматеріал для експорту в країни ЄС розповість начальник випробувальної лабораторії ДП «Державний центр сертифікації і експертизи с/г продукції» Надія КЛЮВАДЕНКО.

Директор з розвитку MOLINART Grup SRL, офіційний дистриб’ютор Bucher Vaslin Олександр КОЖОКАРУ (Молдова) розкаже про сучасні різновиди пресів для якісного виноробства.

Чільне місце у виноробстві посідає якість тари для розливу вина та технології коркування. Новітній погляд на розлив і пакування вина запропонує директор компанії «M.C.T.» Віктор ВОЛІВЕЦЬКИЙ. А представник компанії «ТАПІ» В’ячеслав ШИШ презентує сучасні технологічні рішення для коркування вин.

Також спікери поділяться своїм досвідом виноробства. Про історію становлення виноробної справи, про підводні камені цього бізнесу та шляхи їхнього уникнення розкаже представник компанії «Бейкуш вайнері». Колосальний досвід роботи у галузі виноробства, а також 10 причин, чому не варто займатися цією справою, висвітлить засновник ТМ My Wine by Eduard Gorodetskiy Едуард ГОРОДЕЦЬКИЙ.

Унікальним досвідом поділиться винороб Ярослав АНДРІЄЦЬ, який розкаже про особливості виготовлення вина в Каліфорнії, про основні відмінності виноробства в Україні та США.

А досвідом виноробства в Молдові поділиться доктор технічний наук, професор, директор із досліджень, розвитку та інновацій Purcari Wineries plc, власник виноробної компанії IM Les terres noires srl, ексдиректор Національного офісу винограду і вина Георгий АРПЕНТІН.

І про винний туризм як перспективний та прибутковий напрям розвитку виноробного бізнесу, про ліцензування власного бренду та про особливості побудови виноробні нової формації розповість засновник  ФГ «Терруар» Мілан БЕРИНЕЦЬ.

4 березня всі охочі відвідають бізнес-тур на виноградні та виноробні підприємства Одещини.

Організатори конференції, медіагрупа «Технології та Інновації», разом із ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова» НААН України, запланували для всіх учасників конференції насичену та цікаву програму бізнес-туру.

Читайте також: Бізнес-тур для учасників винної конференції: Про технології вирощування винограду технічних і столових сортів української селекції та технологію виготовлення з них вина

Учасники конференції поділяться на дві групи і відправляться за двома маршрутами.

МАРШРУТ №1:

•    Відвідування Музею історії виноградарства і виноробства України, заснованого у 2005 році до 100-річного ювілею ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова» НААН України;

•    Прогулянка дендропарком, розташованим біля адміністративного корпусу ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України (дендропарк був закладений у 1959 році, у ньому росте більше ніж 115 видів рослин);

•    Відвідини плантації технічного винограду сортів української селекції і майстер-клас із зимової обрізки технічного винограду, який проведе кандидат біологічних наук, завідувач відділу виноградарства Андрій Штірбу (20 хв.);

•    Демонстрація природо-орієнтованої технологія вирощування сучасних сортів для розвитку сталого виноградарства України. Проведе Марина Федоренко к. с.-г. н., с.н.с. лабораторії генетичних ресурсів винограду відділу селекції, генетики та ампелографії (20 хв.);

•    Особливості формування та збереження різноманіття ампелографічної колекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України. Проведе В’ячеслав Скрипник, доктор філософії, завідувач сектору сортовивчення та ампелографії відділу селекції, генетики та ампелографії (20 хв.);

•    Екскурсія до цеху мікровиноробства, загальною площею 307,6 кв.м, (вул. 40-річчя Перемоги, 45, смт Таїрове). Цех використовується ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова»  НААН України для виробництва мінімальних партій натурального виноградного вина з сортів винограду селекції Інституту;

•    Відвідування винного підвалу, де в дубових діжках визрівають натуральні вина, виготовлені з сортів винограду селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України;

•    Дегустація ексклюзивних вин із сортів винограду селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України, об’єднаних брендом «Таїровські вина», – від столових до десертних. У тому числі будуть презентовані й новинки інституту – молоді вина врожаю 2021 року з сортів винограду Загрей, Ароматний, Ярило, Рубін Таїровський та ін. Дегустація відбудеться за підтримки Асоціації сомельє України.

МАРШРУТ№2:

•    Поїздка на плантацію столового винограду ФГ «Джабурія» (Овідіопольський р-н, с. Роксолана), де на площі 6 га успішно вирощують виноград столових сортів селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України – Оригінал, Аркадія, Кишмиш Таїровський, Одеський сувенір, Загадка, Персей та ін. Новинка господарства –каліфорнійська шпалера. Також власники виноградника розкажуть про особливості виготовлення граппи.

•  Відвідування ТОВ «ГРІН ТЕХНОЛОДЖІ ЛТД», де вирощують 8 гектарів винограду за унікальною інтенсивною закордонною технологією. На плантації встановлена італійська пергола для вирощування винограду. У своїй роботі фермерське господарство застосовує новітні практики та передові європейські технології. Наприклад, формування виноградних кущів відбувається на рівні грудей людини, що значно полегшує процес збору врожаю, а крапельне зрошування відбувається згори, що дозволяє автоматизувати полив рослин. Вологість ґрунту визначають за допомогою тензіометрів на глибині 40 і 90 сантиметрів, що допомагає організувати оптимальний режим поливу рослин.

• Відвідування Одеського коньячного заводу «Шустов», одного з найвідоміших в Україні. Він має глибоку історію, що сягає корінням XIX століття. Сьогодні цех спиртокуріння Одеського коньячного заводу – найбільший у Європі. За сезон спиртокуріння (близько 6 міс.) тут перекурюють до 3 млн декалітрів коньячних виноматеріалів і отримують до 2 тисяч декалітрів абсолютного алкоголю на добу. В цехах витримки Одеського коньячного заводу зберігається понад 15 тисяч бочок коньячних спиртів.

Під час візиту на завод учасники бізнес-туру оцінять масштаби Одеського коньячного заводу, проймуться його величною історією. Гості ознайомляться із процесом виробництва коньяку, відвідають цех спиртокуріння, побачать, як витримують славнозвісні напої. Фахівці Одеського коньячного заводу розкажуть про технологічні аспекти виготовлення коньяку.

Також учасники бізнес-туру відвідають старовинні підвали Одеського коньячного заводу та перший і єдиний в Україні Музей коньячної справи М. Л. Шустова, де гості зможуть ознайомитися із процесом первинного виноробства і спиртокуріння, бондарним виробництвом і витримкою коньячних спиртів. Гості зануряться в історію Одеського коньячного заводу та історію династії Шустових. Також учасники бізнес-туру продегустують  високоякісні благородні напої.

Запрошуємо взяти участь у конференції власників та керівників, технологів, агрономів великих виноробних підприємств, малих і середніх виноградарів, що вирощують столовий і технічний виноград, виноробів, виробників міцних напоїв на базі винограду та всіх, кому важливо налагодити виробництво високоякісної продукції завдяки сучасним технологіям, впровадженню передового досвіду, який представлять провідні міжнародні та українські компанії на конференції.

Умови участі в конференції:

Для виноробних та агрокомпаній:

Конференц-день + бізнес-тур – 2500 грн.

Конференц-день (без бізнес-туру) – 1800 грн.

Для технологічних компаній:

Конференц-день + бізнес-тур –3000 грн.

Конференц-день (без бізнес-туру) – 2500 грн.

(У ціну входить кава-брейк, обіди, фуршет; обслуговування під час заходу; участь у дегустації напоїв і страв; пакет учасника конференції з інформаційними матеріалами; детальний пост-звіт про захід із фінальними презентаціями спікерів, надіслані електронною поштою).

Реєстрація учасників та партнерів – за контактами:

Ірина Калюжна, тел.:+38 096 458 76 82
Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Анна Панкратенкова (координатор проєкту), тел: +38 097 759 25 83

Головний Організаційний та Науковий партнер – ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова»
Генеральний юридичний партнер – ППФ «Пахаренко і Партнери»
Головний Галузевий партнер – ГС «Укрсадвинпром»

Головний Винний партнер – ТОВ «Престиж-Груп»
Генеральний інформаційний партнер – міжнародний спеціалізований журнал «Напої. Технології та Інновації» (Drinks.Technologies) www.techdrinks.info
Медіапартнери конференції – спеціалізовані журнали «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації» www.techhorticulture.com,  «Ягідник», www.jagodnik.info (Україна), Wine of Ukraine (www.wineofukraine.com), інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

УВАГА!

Участь у конференції можлива лише за умови підтвердження повної вакцинації учасника електронним сертифікатом чи друкованим відповідником, або довідки про одужання після перенесеного COVID-19 за останні 6 місяців, негативний ПЛР або експрес-тест, дійсний 72 години.

Будь ласка, подбайте заздалегідь про генерацію сертифікатів у додатку «Дія».

Конференція відбудеться з дотриманням усіх санітарних норм і правил. Учасники будуть забезпечені достатньою кількістю масок і санітайзерів. Виставка-презентація обладнання, технологій і матеріалів буде проведена з дотриманням дистанції між стендами. Конференц-зали будуть провітрюватися. У приміщеннях працює сучасна потужна система кондиціювання. Учасникам заходу радимо зберігати соціальну дистанцію, утриматися від обіймів і рукостискань. Компаніям, які презентуватимуть продукцію на стендах, пропонуємо встановити захисні екрани.

Звертаємося до учасників з проханням серйозно ставитися до нинішньої ситуації з розповсюдженням COVID-19 в Україні. Вищезазначені заходи з безпеки націлені на посилення вашої особистої безпеки. Рекомендуємо виміряти температуру тіла перед виходом із дому та у випадку нездужання лишитися вдома. Ви можете в будь-який момент зв’язатися з організаторами щодо заміни делегата.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті