Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Паскаль РІНДЕР, OLPOL: У світі підвищується попит на альтернативну продукцію
Щоб максимально розкрити аромат і смак алкогольних напоїв, виробники їх витримують у бочці або за допомогою альтернативних методів, які нині в Україні тільки набирають популярності. Про розвиток ринку альтернативної продукції для витримки алкогольних напоїв проєкту «Напої. Технології та Інновації» розповів засновник компанії OLPOL Паскаль РІНДЕР.
Альтернативний метод передбачає витримування алкогольних напоїв із використанням кубиків, клепок, шматочків різних фракцій, які насичують напої як за смаковими властивостями, так і за кольором. Альтернативну продукцію використовують для витримки вина та міцних алкогольних напоїв.
– Альтернативна продукція впливає на напої так само, як бочка, насичуючи їх хімічними елементами, танінами, вдосконалюючи смак та колір напоїв, – розповідає пан Паскаль.
За словами засновника підприємства, альтернативну продукцію виготовляють із дуба. Сировину використовують таку ж, як і для бочок, акцентуючи на її якості. Деревину певний час витримують, тоді обпалюють. Тривалість цих процесів залежить від виду альтернативної продукції, яку виготовляють. В середньому, за словами Паскаля Ріндера, процес підготовки альтернативи триває 2 роки.
Альтернативна продукція додає алкогольним напоям аромат ванілі. Більш обпалена альтернатива має такий смак, як свіжий підсмажений хліб. Якщо для витримки вина використовувати необпалену альтернативу, то вона фіксує колір напою. Потрібно враховувати, що альтернатива різної фракції працює впродовж різного часу: маленькі шматочки дерева швидше насичують напої, великі ж – повільніше, – розповідає пан Паскаль.
Головна перевага альтернативної продукції, за словами фахівця, – нижча ціна, якщо порівнювати з вартістю бочок. Проте, незважаючи на це, альтернатива не є дуже популярною на українському ринку.
Наше підприємство виготовляє альтернативну продукцію більше на експорт – 95 %. І тільки 5 % реалізовуємо на українському ринку. Експортуємо в Америку, Австралію, Нову Зеландію, Іспанію, Італію, Францію. За кордоном клієнти купують альтернативу й не питають, як її використовувати. В Україні ж люди тільки починають опановувати всі нюанси витримки, і хочуть почути від нас, виробників, як саме слід застосовувати альтернативу. Але це дуже індивідуально і залежить від того, який саме напій хоче отримати технолог, із якими органолептичними характеристиками. Тому виробники напоїв в Україні повинні вчитися, переймати досвід колег, зокрема, за кордоном, – розповідає Паскаль Ріндер.
Загалом, за словами фахівця, у світі все частіше використовують альтернативні методи витримки алкогольних напоїв. Бочку використовують 2 % виробників вина від загальної кількості в усьому світі.
Альтернативу особливо вигідно використовувати невеликим виробникам, які не можуть собі дозволити придбати бочки. Адже завдяки альтернативі можна врегулювати смак краще, ніж за допомогою бочки. Я думаю, що через 10 років співвідношення між використанням альтернативи й бочки становитиме 50/50. Тому ми працюємо, відновлюємо продаж після паузи, яка була на початку війни, й думаємо про майбутнє, – резюмує Паскаль Ріндер.
Контакти:
ТзОВ «ОЛПОЛ», 77701, Івано-Франківська область,
м. Богородчани, вул. Шевченка 114
+38 0347 12 12 64
+38 067 342 33 67
info@olpol.net, olpol-buh@ukr.net
www.olpol.net
Більше читайте у журналі «Напої. Технології та Інновації». Безкоштовно завантажити випуск журналу «Напої. Технології та Інновації» № 2 можна тут.
Читайте також:
У Великій Британії прогнозують збільшення виробництва вина через зміну клімату: результати дослідження
Літня школа виноградаря 2022 – уже зовсім скоро