Палинка BiróK – це мій світ, моя Одіссея! Секрети успіху закарпатського напою з угорським корінням

 Палинка BiróK – це мій світ, моя Одіссея! Секрети успіху закарпатського напою з угорським корінням

Традиція виготовлення палинки на Закарпатті бере початок із часів Угорського королівства – з далекого XIV сторіччя. Відтоді значно вдосконалилася якість напою, технологія його виготовлення та міцність. Про це свідчить досвід одного з кращих виробників палинки на Закарпатті, для якого ця сфера стала родинною традицією і дісталася йому у спадок від прадідів. Йдеться про засновника бренду BiróK Крістіана БІРОВА.

ВИГОТОВЛЕННЯ ПАЛИНКИ: СПАДОК СІМЕЙНОЇ ТРАДИЦІЇ
Виробництво палинки в родині Крістіана Бірова тягнеться вже кілька поколінь. Це сімейна справа, яка дісталася в спадок від діда-прадіда. Крістіан Біров змалечку виявляв бажання бути учасником процесу перегону, який був у сім’ї тільки як хобі. Сьогодні ж Крістіан Біров вивів цю справу на більш серйозний рівень. Сімейна мануфактура Крістіана Бірова дала початок справі його життя – бренду BiróK, який датований 2011 роком. До цього був довгий шлях професійного становлення.

– Шлях здолає, той хто іде. А я йшов до всіх і всюди, де займалися перегоном. Як кажуть у нас на Закарпатті, «добра палинка лем у файного ґазди». Тому я зустрічався зі старожилами, обізнаними з цією справою. Говорив, випитував, слухав, враховував усе і крок за кроком йшов до своєї мети – створення власної технології перегону. Хочу зазначити, що тривалий час, який я присвятив своїй справі, не минув марно. Тому що сам продукт зажив слави, і вже шукав не тільки я, а й мене. Так, 2017 року голова Лицарів угорської палинки Орос Янош запросив мене взяти участь у конкурсі в місті Мішкольц. Там ми здобули свою першу нагороду міжнародного рівня – гранд-золото за палинку «Персик урожаю 2016 року». Можна сміло сказати,
що це стало початком моїх життєвих університетів. Упродовж двох років я навчався в Угорщині, Сербії, Румунії, Словаччині та Чехії, де обмінювався досвідом із колегами. Протягом цих років брав участь у міжнародних конкурсах, де здобував визнання та високу школу майстерності. Зараз ми маємо багато нагород: 5 гранд-золота, 15 золотих, 13 срібних і більш ніж 30 бронзових. У нашій палітрі нараховується більш ніж 88 видів палинки. Це і слива, груша, абрикос, чорна смородина, яфина, дичківка, айва, персик, малина, хурма, бузина, терен, мандарин, обліпиха, а також ексклюзиви – «Закарпатский абсент», «Жало шершня», «Слива дубова бочка» (витримка 5 років) та інші.

СЕКРЕТ ЯКІСНОЇ ПАЛИНКИ – ПЕРЕВІРЕНІ ЧАСОМ УНІКАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ
Щоб отримати справді якісний продукт, потрібно над ним тривалий час «чаклувати». Тільки тоді палинка вразить смаковими властивостями навіть найбільш вибагливого гурмана. У процесі виробництва напою важливий кожен етап. А починається все зі збору фруктів.

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар