Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Олександр Ковач: чверть століття у виноробстві + ВІДЕО
Один з найбільш знаних і найактивніших виноробів закарпатського краю Олександр КОВАЧ у 2020-му відзначає ювілейний 25-й сезон. За його плечима – чимало міжнародних і вітчизняних нагород, якісні вина й експерименти з різними напоями. Окрім того, Олександр Ковач – родоначальник винного туризму регіону й очільник Спілки приватних виноробів Закарпаття, а також докладає чимало зусиль для промоції малих виробників. «Напої. Т.І.» побували на виноробні та в дегустаційній залі Ковача, розпитали про новинки, бренд закарпатського вина та сучасні проблеми галузі.
Своє перше вино Олександр Ковач зробив 1996 року, коли працював в Чехії у місцевого винороба. Повернувшись додому, він почав виготовляти власні якісні вина з європейських сортів. Наразі має вже 33 позиції на будь-який смак: біле, рожеве, червоне, від сухого – до десертного. Багато його вин отримали українські та міжнародні відзнаки, але винороб досі пам’ятає свою дебютну нагороду.
– 2002 року взяв участь у фестивалі «Червене вино» в Мукачеві, де здобув найціннішу для себе першу перемогу – третє місце. Це були незабутні емоції, – пригадує він. – А мій перший вдалий купаж «Рубін Карпат» став кращим вином Закарпаття-2016 на цьому ж фестивалі. Зробив його з винограду п’яти сортів: Одеський чорний, Північний Сапераві, Кадарка, а також класичні Мерло і Каберне. Цього року на ювілейному 25-му фестивалі «Червене вино» отримав таку ж нагороду за «Цвайгельт». Це цікавий сорт винограду, його в Україні майже не вирощують. У нас його також дуже мало, буквально кілька гектарів у Берегівському районі.
Виноробство – це справа, майстерність у якій потребує часу, вважає Олександр Ковач. Чверть століття у галузі – це 25 нових сезонів, які ніколи не повторюються, та вина, які щоразу відрізняються одне від одного.
– Як правило, династія з 4-5 поколінь, яка накопичила досвід, традиції, технології, може сказати, що вже щось у цьому знає і вміє. Незважаючи на класичну технологію виготовлення, у виноробстві є тисячі нюансів. Кожний рік різний за погодними умовами, виноград достигає з трохи іншими кондиціями, що впливає на смакові й ароматичні відтінки. Це все має значення.
25-й сезон винороб зустрічає без оптимізму. Сезон видався слабенький, каже винороб, багато вина на залишках, кілька місяців карантину вдарили по туризму, тому за цей час не було відвідувачів.
Продовження читайте у друкованому номері журналу “Напої.ТІ”.
Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви можете тут.
Оформити передплату журналу «Напої. Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net
Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.
Більше матеріалів про виноробство України читайте в журналі “Напої. Технології та Інновації”.