Обладнання від компанії Scharfenberger Maschinenbau: інноваційний підхід і висока надійність

 Обладнання від компанії Scharfenberger Maschinenbau: інноваційний підхід і висока надійність

Компетентний і надійний партнер для виробників вина у їхній щоденній роботі – саме так позиціонує себе відома німецька компанія Scharfenberger Maschinenbau. Заснована у 1928 році як невеличке сімейне підприємство нині компанія стала провідним міжнародним постачальником повного асортименту обладнання для переробки винограду та компетентним діловим партнером для виробників, які працюють у виноробній галузі.

Міжнародна дилерська мережа забезпечує представництво компанії у всіх найважливіших виноробних регіонах світу. При цьому головним фактором її успіху залишається незмінно висока якість обладнання і послуг, новаторські технології та активна взаємодія з партнерами – як у Німеччині, так і за її межами.

ПРОЦЕС ВІД «А» ДО «Я»

Основним своїм завданням німецькі фахівці вбачають допомогу виробникам винних напоїв в організації первинної обробки винограду. У цьому напрямку Scharfenberger Maschinenbau спільно з партнерами втілили низку цікавих і перспективних проєктів у різних куточках світу, де виробляють вино. Один із нещодавніх – встановлення обладнання для приймання та переробки винограду на заводі компанії Ortenauer Weinkeller з німецького міста Оффенбург. До 65-річчя компанії її керівництво мало намір втілити у життя амбітні задуми з розширення виробництва. У довгостроковій перспективі передбачали нарощення виробничих потужностей заводу з виробництва вина та збільшення складських приміщень задля забезпечення можливості подальшого розвитку компанії.

Ortenauer Weinkeller – важливий гравець на сучасному ринку вина. Компанія об’єднує 380 контрактних виробників вин із південно-німецького винного регіону від Баден-Бадена до Кайзерштуля. На площі майже 560 га вирощують найпоширеніші сорти винограду: від Піно Нуар до Рислінгу, а також Піно Блан і Совіньйон Блан

 

Компанія Scharfenberger Maschinenbau не лише спеціалізується на виробництві обладнання для переробки винограду, а позиціонується як розробник загальної концепції виробництва, пропонуючи при цьому інноваційні рішення. Тому саме вона стала потужним партнером Ortenauer Weinkeller у розширенні виробництва. Фахівці Scharfenberger Maschinenbau за- безпечили увесь процес: від планування – до встановлення сучасної системи приймання та переробки винограду.

Над втіленням цього проєкту, як і інших амбітних завдань, в компанії Scharfenberger Maschinenbau почали працювати від азів. Після затвердження приблизного бюджету та обговорення оперативних завдань і структурних вимог фахівці інженерного відділу заводу Scharfenberger Maschinenbau розпочали етап планування, використовуючи при цьому сучасне програмне забезпечення для 3D-планування та враховуючи всі побажання замовника на кожному з етапів розробки проєкту.

КОНКРЕТНИЙ ЗАМОВНИК – КОНКРЕТНІ РОЗРОБКИ

У Scharfenberger Maschinenbau давно налагоджена співпраця з перевіреними партнерами, тож у ході роботи проєкту вдалося забезпечити всебічну співпрацю та втілити найоптимальніші рішення. До реалізації розширення виробництва долучилися архітектори, інженери-конструктори, фахівці з трубопровідних технологій, а також постачальники якісних матеріалів, зокрема відомий німецький виробник резервуарів із нержавіючої сталі.

Результатом їхньої спільної роботи стала нова виробнича лінія з ультрасучасним обладнанням для приймання винограду. Для цього з нержавіючої сталі виготовили дві великі ємності загальною місткістю 19 тис. л. Змонтована лінія так, щоб забезпечити легке та зручне приймання винограду. Сільськогосподарська техніка, яка підвозить сировину, може під’їздити збоку та вивантажувати виноград. Окрім того, виробнича лінія обладнана двома повністю автоматизованими транспортними лініями, які за допомогою конвеєрних стрічок транспортують спеціальні контейнери з виноградом. У процесі ємності нахиляються та спорожнюються, а згодом проходять систему миття, що забезпечує швидкий та ефективний процес переробки.

Ще одне технологічне вдосконалення – повздовжній шнек, інтегрований у місткість для приймання винограду. Це дає змогу практикувати регульоване дозоване завантаження сировини. 

На новому виробничому об’єкті Ortenauer Weinkeller було встановлено п’ять нових резервуарних пресів EUROPRESS: три моделі T250 hl (25 тис. л) і по одній моделі T150 hl (15 тис. л) і T100 hl (10 тис. л). Пневматичні преси EUROPRESS EP – це прогресивне новаторське обладнання, спрямоване на спрощення процесів виробництва вина, економію часу та затрат енергії. Їх використання забезпечує високу якісь роботи і встановлює стандарт для дбайливої обробки винограду

 

До речі, понад 70% усіх виготовлених пресів EUROPRESS розроблялися індивідуально, з урахуванням особливостей виробництва. На виробництві Ortenauer Weinkeller над пресами встановили дев’ять резервуарів для сусла об’ємом 20 тис. л та три горизонтальні резервуари об’ємом 15 тис. л. Така конструкція дала змогу транспортувати ферментоване винне сусло відразу до пресів зі шнеками без додаткового перекачування.

Окрім того, виробництво було оснащене подрібнювачами та шнеками для транспортування вичавки, а також шнековими транспортерами з нержавіючої сталі для перевезення сусла. Обладнано й спеціальні сталеві конструкції, на які встановили резервуари для сусла, а також робочий місток і сходи до платформ.

З НІМЕЦЬКОЮ ТОЧНІСТЮ

Завдяки злагодженій праці фахівців Scharfenberger Maschinenbau роботи з облаштування та монтаж виробничих ліній, що тривали протягом 12 місяців, завершили до початку сезону збирання урожаю 2018 року, як і планували ініціатори та виконавці цього амбітного проєкту. Після урочистої церемонії відкриття у новому виробничому комплексі була запущена ультрасучасна лінія з приймання та переробки винограду, після чого підприємство розпочало свою роботу.

Цей проєкт став черговим підтвердженням високого класу фахівців Scharfenberger Maschinenbau та інноваційного підходу до забезпечення процесу виробництва вина і покращення його якості. Адже сучасне обладнання дає змогу оперативно проводити всі необхідні етапи роботи, що має ви- значальне значення для якості сировини. Компанія Scharfenberger забезпечує повний пакет послуг зі створення ліній для переробки винограду: від формування проєкту – до його впровадження, враховуючи забезпечення постачання та встановлення обладнання з усіма компонентами. Фахівці від Scharfenberger консультують замовників не тільки під час монтажу, але й у процесі експлуатації обладнання, головні риси якого –
інноваційність і висока надійність.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар