Нові зміни в законі про виробництво коньяків загрожують якості вітчизняної продукції

 Нові зміни в законі про виробництво коньяків загрожують якості вітчизняної продукції

У коньяки українського виробництва хочуть дозволити без обмежень додавати іноземні спирти. Таке нововведення міститься в проекті наказу Мінагрополітики від 5 серпня 2019 року «Про внесення змін до Правил виробництва коньяків України».

Раніше у відомстві хотіли збільшувати частку іноземного спирту в українському коньяку поетапно: від 15% вмісту в 2019 і до 70% в 2026 році. Зараз же вирішили від цих планів відмовитися і дозволити виробляти в Україні коньяк зі спиртів іноземного походження без будь-яких вимог до вмісту вітчизняної сировини.

Українські виробники відреагували на таку ініціативу вкрай негативно. На їхню думку, проект наказу є руйнівним для галузі, адже у документі йдеться про те, що марочні коньяки України можна буде виробляти з імпортних коньячних спиртів. В такому випадку виникає питання, чи можна називати такий продукт марочним коньяком України.

Крім цього виробники якісної продукції побоюються, що потенційні зміни дозволять недобросовісним виробникам використовувати дешеву іноземну сировину сумнівної якості.

«Ухвалення наказу прискорить процес стагнації галузі виноградарства, призупинить розвиток і модернізацію заводів первинного виноробства, унеможливить залучення інвестицій в виноградно-виноробну галузь, що призведе до зменшення робочих місць в густонаселених виноградарських регіонах, припинення розвитку інфраструктури сільських територій, зменшення фінансових надходжень до державного та місцеві бюджети. Крім того, відбудеться повне знищення автентичного українського продукту – коньяку України», – йдеться в пояснювальній записці до документу.

Разом з цим, у відомстві додають, що необмежене використання коньячних спиртів, матеріалів і речовин неукраїнського походження при виробництві коньяків України буде значним стимулом для залучення інвестицій в закладки виноградних насаджень суб`єктами господарювання інших країн світу.

«Ухвалення наказу може призвести до виробництва коньяків України з 100% імпортної сировини, значного зменшення виноградних насаджень, зростання рівня безробіття», – підсумовують у відомстві. Однак не уточнюють, навіщо взагалі знадобилося генерувати документ і оприлюднювати його на сайті відомства

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар