На Західній Україні фермери через приморозки втратили до 100% майбутнього врожаю

 На Західній Україні фермери через приморозки втратили до 100% майбутнього врожаю

Через травневі приморозки повсюдно в Західній Україні фермери втратили більшу частину майбутнього урожаю. У деяких місцевостях стовпчик термометра опускався до 6 градусів морозу. Тож рослини пошкоджені навіть у теплицях, які не опалювали.Про це повідомляє expres.online.

За словами місцевих фермерів, мороз знищив усе — розсаду помідорів, перцю, огірків, кабачків.

«Почорніло листя і стебла картоплі, помідорів і перцю. Бобові культури взагалі знищені, пошкоджені китиці й молоді пагони на винограді», — розповідає Дмитро Данчук, аграрій із села Коропець, що на Тернопільщині.

За словами Марії Швайгер, завідувача сектора агрометеорологічних прогнозів Львівського регіонального центру з гідрометеорології, минулого тижня на Львівщині фіксували 6,5 градуса морозу вночі. Загинув увесь висаджений на полі буряк. Приморозки згубно вплинули на горіх, виноград, аґрус, черешні, суницю садову. Перець і помідори доведеться пересаджувати.

«Весняні морози пошкодили бутони ріпаку на площі близько 600 гектарів. Зазвичай ми збираємо 4 тонни врожаю з гектара, а цього року, аби по 3 тонни вдалося. Наші втрати через погодні примхи — 6 млн грн», — додає Павло Давидюк, фермер із Ківерцівського району Волині.

За словами Ярослава Максиміва, агронома з Тернопільщини, у його господарстві приморозки пошкодили цвіт яблунь у садах на площі 50 гектарів. Знищено 100% майбутнього врожаю.

«Чи не найбільше нарікань — на змерзлу картоплю. Через приморозки рослина на городах сотень тисяч господарів почорніла. У виграші — господарі, які були готові до приморозків і захистили картоплю, зокрема, насипали над нею гребені землі заввишки 18 сантиметрів. Якщо почорніли листки, а стебло — ціле та зелене, картопля відновиться, але треба допомогти їй рідкими добривами і стимуляторами росту», — зауважує Оксана Руженкова, виконавчий директора Української асоціації виробників картоплі.  

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар