На Закарпатті 2021 рік був вдалим для білих сортів винограду

 На Закарпатті 2021 рік був вдалим для білих сортів винограду

Виноградарі Закарпаття стверджують, що 2021 рік був досить вдалим для білих сортів винограду з точки зору технічних якостей.

Зокрема, цукристість винограду сорту Трамінер на місцевих виноградниках дозволяє цьогоріч забезпечити виробництво відомого закарпатського вина “Троянда Карпат”, основу якого складає цей сорт, повідомив в коментарі Укрінформу директор з виноградарства виноробні Закарпаття “Шато Чизай” Геннадій Вачиля.

“Виноградарський сезон 2021 року в регіоні є кращим за торішній з огляду на більш високу якість технічних сортів. Хоча за обсягами врожай винограду менший, ніж у попередні два роки. Особливо добре набрав кондиції виноград білих сортів, з яких створюють характерні для Закарпаття ароматні сухі вина. Одним з найкращих цьогоріч є виноград сорту Трамінер Рожевий. Саме з нього в регіоні створюють візитівку виноробства Закарпаття – десертне вино «Троянда Карпат», – розповідає Вачиля.

Читайте також: Вино робитимуть з нових сортів винограду

За його словами, 2021 року Трамінер встиг набрати високу цукристість – 25,4%, яка дає змогу створити відому марку вина.

«Троянду Карпат» на Закарпатті роблять не щороку, востаннє це вино випускали 2017-го. Для нього потрібно щонайменше 24% цукру. 2020-го цукристість Трамінеру не дозволила зробити десертне вино, тому виноград повністю використали для сухого та ігристого легкого напівсолодкого вина «Карпатський Сект», – повідомив Вачиля.

Як повідомляв Укрінформ, минулий рік закарпатські винороби назвали найгіршим для вина за останні десятиліття — через дуже пізню весну та надмірну вологість влітку якість винограду була низькою.

Читайте також: Chateau Chizay – більше, ніж просто вино

Водночас у Франції найгіршим із часів Другої світової винороби назвали 2021 рік — через пізню весну та хвороби, що уразили французькі виноградники влітку, французькі винороби говорять про вкрай малі кількості вин, які вдасться заготувати. За даними міністерства сільського господарства Франції, виробництво вина скоротиться до 32,6 – 35,6 млн гектолітрів (-24-30% за рік).

Нагадаємо, 10-11 лютого 2022 року в Одесісмт. Таїрово відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція «Успішне виноградарство та виноробство». Запрошуємо на профільну конференцію!

Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!

Звертайтеся за контактами менеджерів:

  • Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
  • Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
  • Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
  • Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті