На Прикарпатті створять центр із вирощування лохини

 На Прикарпатті створять центр із вирощування лохини

У П’ядицькій об’єднаній територіальній громаді триває реалізація проєкту «П’ядицькі культури», котрий передбачає створення навчально-виробничого цеху з вирощування лохини у селі Мала Кам’янка Коломийського району.

Ініціативу впроваджує місцева рада тергромади спільно з КП «Добробут Захід» та Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття. Вартість реалізації проєкту становить 3 млн грн, а ініціативу планують реалізовувати упродовж року. Про це розповів виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, пише galka.if.ua.

— Реалізація проєкту здійснюється за підтримки міжнародної технічної допомоги Програми USAID DOBRE. Програма вже виділила громаді 1,5 млн грн. Ще 350 тис. грн ОТГ виграла в рамках X обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування Івано-Франківської обласної ради. Решту коштів на умовах співфінансування виділено з місцевого бюджету ОТ, — підкреслив експерт.

За словами Ігоря Мельничука, суть проєкту полягає у створенні навчально-виробничого центру з вирощування та догляду за канадською чорницею (лохиною). Підприємство надаватиме два види сервісів. Перший — догляд за рослинами, збір урожаю, здійснення крапельного поливу, а навчання з розвитку аграрних підприємницький ініціатив — другий.

Директорка КП «Добробут Захід» Уляна Гайдейчук повідомила, що у рамках проєкту вже створено ягідник, а задля здійснення у майбутньому більш ефективної фермерської діяльності — планують закупити крапельний полив та спецтехніку.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар