На Миколаївщині фермери-сомельє пропонують дегустувати мед на кшталт вина

 На Миколаївщині фермери-сомельє пропонують дегустувати мед на кшталт вина

Медороби з Миколаївщини пропонують дегустувати мед на кшталт вина, таким чином відзначаючи його особливий, різноманітний та унікальний смак. Адже він напряму залежить від того, в якій місцевості (теруарі) знаходиться пасіка. Про особливості власних медових продуктів та про те, як в Україні зароджується практика медових сомельє, розповів один з засновників бренду «Медові Брати» Дмитро Кушнір інформує АгроЮг.

“На сьогоднішній день ми впроваджуємо новаторський погляд на мед в Україні. Мед — це продукт місцевості, теруару, так само як і вино. Якщо мед продукт місцевості, спробуємо проводити паралелі між медом і вином. Прийшовши до цієї думки, ми прийшли до дегустації меду, як вина”, — розповідає Дмитро Кушнір.

В Україні дегустація медів практикується вперше, — розповідає Дмитро. А от за кордоном, зокрема у Франції, методика дегустації меду існує вже кілька десятків років. Відомий український бренд «Медові Брати», заснований трьома братами з Первомайщини Миколаївської області, взагалі пропагує в Україні нову філософію споживання медів.

Вона була розроблена двома французами Габрієль Ваш і Мішель Гоне, на початку 90-х років. Вони займались вином. І прийшли колись до цієї думки, що можна дегустувати мед тою методикою, якою сомельє дегустують вино. Вони розробили метод дегустації меду, заснований на методі дегустації вина.

Сам процес дуже цікавий і поділяється на три етапи: ⠀

– візуальний огляд;⠀

– аналіз аромату;⠀

– аналіз смаку. ⠀

“В Україні мед найбільше цінять як лікарський продукт. І від цієї парадигми медороби намагаються відійти, адже треба популяризувати медові продукти, як харчування регулярного вжитку”, — каже Дмитро.

Мед – це делікатес, який є дуже смачний, його можна поєднувати з різними стравами і не тільки солодкими. Це цілий напрямок, який ще потребує багато роботи та дослідження.

Для дегустації різних медів розроблене спеціальне колесо смаків, яке використовується і поціновувачами вина.

“Колесо смаків та ароматів, яким послуговуються професійні дегустатори вина, кави. Це колесо смаків та ароматів для меду. Дегустуючи мед, ми користуємось цим колесом. Існує вісім основних класів на які може ділитися смак меду, коло посередині — це підкласи і останнє коло — різноманітні нотки, відтінки смаку, які може мати мед. Ви бачите наскільки різноманітна ця палітра”, – розповідає фахівець.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар