На Львівщині фермер вирощує найбільшу в Україні плантацію чорних горіхів

 На Львівщині фермер вирощує найбільшу в Україні плантацію чорних горіхів

На Львівщині у селі Банюнин фермер Михайло Костюк вирощує одну з найбільших плантацій чорного горіха, деревина використовується в оздобленні дорогих автівок та яхт. Про це повідомляє ТРК «Перший Західний».

Плантація чорного горіха становить майже 40 гектарів. Фермер вирощує їх тут особливим способом — на білих трюфелях. Мікуризації, тобто симбіоз гриба з рослиною, покращує ріст і врожайність.

«Знаходиться господарство при трасі Київ-Чоп. Грам чорного горіха заміняє 50 грам лимону, як вітамін С. Також цей горіх унікальний тим, що деревина з нього дуже вартісна, використовується в оздобленні дорогих автівок та яхт», — розповідає Костюк.

На плантаціях самих лише горіхів десятки видів. 70% саджанців продає на вітчизняний ринок, а решту за межі країни. Саджанці чорного горіха фермер продає клієнтам з Австрії по €11 за саджанець.

«Порівняно з традиційними горіхоплідними культурами сорти чорного горіха є більш зимо- та посухостійкими. Наразі цей вид горіхів досить активно розповсюджується Україною», — додав Михайло Костюк. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар