Миколаївські виноградарі планують зібрати 20 тис. тонн урожаю

 Миколаївські виноградарі планують зібрати 20 тис. тонн урожаю

Миколаївські виноградарі цього року, за попередніми прогнозами, планують зібрати урожай винограду на рівні торішніх показників — 18-20 тис. тонн. Про це розповіла Ірина Варламова, генеральний директор корпорації «Миколаївсадвинпром».

Цього сезону сільгосппідприємства Миколаївщини, які займаються промисловим вирощуванням винограду, планують зібрати урожай на рівні торішніх показників — 18−20 тисяч тонн.

«Весняні морози, які майже знищили урожай фруктів, на виноградники вплинули менше. Лише на плантаціях ПАТ „Зелений гай“ Вознесенського району значно пошкоджено рослини на площі близько 250 гектарів, всі інші пережили нормально», — розповідає Ірина Варламова.

Вона зазначає, що наразі в господарствах корпорації налічується понад 3 тис. га виноградників, у тому числі близько 2,5 тис. гектарів — плодоносних.

«На виноградниках вчасно було проведено обрізку, культивацію, оприскування, внесення добрив тощо. Отож залишається чекати на урожай, якщо погода не піднесе нових сюрпризів. Наразі почалося цвітіння винограду, і часті дощі, які нині йдуть на Миколаївщині, можуть зашкодити розвитку плодів», — додає фермер.

Зауважимо, що у минулому році миколаївські винороби виробили майже 2 млн декалітрів виноматеріалів. Виноградарство та виноробство є однією з провідних галузей агропромислового виробництва Миколаївщини. Частка продукції миколаївських виноробів становить близько 20% від загальних обсягів виробництва вина в Україні.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар