Майже чверть алкогольної продукції в Україні не пройшли перевірку на справжність

 Майже чверть алкогольної продукції в Україні не пройшли перевірку на справжність

Серед 16 відібраних зразків горілчаних виробів та за результатами досліджень, проведених у ДП «Укрметртестстандарст», у 4 випадках встановлено невідповідності. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби.

Управління Держпродспоживслужби в м. Києві на підставі протоколу наради з учасниками ринку лікеро-горілчаних виробів провело перевірку алкоголю, що є у вільному продажу. За результатами лабораторних досліджень встановлено, що за фізико-хімічним показником (міцність) не відповідає ДСТУ4256:2003 «Горілки та горілки особливі. Технічні умови» у таких зразках:

Горілка особлива «Забава Мисливська» у скляних пляшках місткістю 0,5 л, партія №285, дата виготовлення 20 червня 2019 року, термін придатності для споживання 12 місяців за температури від 5⁰С до 25⁰С і відносній вологості повітря не більше 85%, акцизна марка 17АААВ890 855.
Горілка «Всеградська класична» у скляних пляшках місткістю 0,5 л, партія №5760, дата виготовлення 11 грудня 2015 року, термін придатності для споживання 24 місяці за температури від 5⁰С до 25⁰С і відносній вологості повітря не більше 85%.
Горілка «Пшенична класична» у скляних пляшках місткістю 0,5 л, партія №330, дата виготовлення 22 жовтня 2019 року, термін придатності для споживання 24 місяці за температури від 5⁰С до 25⁰С і відносній вологості повітря не більше 85%.
Також у лікеро-горілчаному виробі напій плодово-ягідний зброджений напівсолодкий «Стигла журавлина» ТМ «Спелая клюква» у скляних пляшках місткістю 0,5 л, партія №В 222.12.19, дата виготовлення 22 грудня 2019 року, виявлено штучний барвник азорубін (Е 122), інформація, про вміст якого, не зазначена на споживчому маркуванні.

«Інформація про харчовий продукт не повинна вводити в оману, зокрема щодо характеристик харчового продукту, у тому числі його категорії, характерних ознак, властивостей, складу, кількості, мінімального терміну придатності або дати „вжити до“, країни походження або місця походження, способу виробництва (виготовлення). Оператор ринку харчових продуктів, відповідальний за інформацію про харчовий продукт, зобов’язаний забезпечити наявність і точність інформації про харчовий продукт», — зазначають у відомстві.

«Про встановлені факти невідповідності (фальсифікації) поінформовано виробників, територіальні органи Держпродспоживслужби, Національну поліцію м. Києва, Антимонопольний комітет та Прокуратуру м. Києва для дій у межах компетенції», — інформують у прес-службі.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар