Хто і на яких умовах зможе купити спиртзавод – відповідє заступник міністра Висоцький

 Хто і на яких умовах зможе купити спиртзавод – відповідє заступник міністра Висоцький

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький розповів, хто і за яку ціну зможе купити спиртзавод в рамках приватизації держпідприємства «Укрспирт». Інтерв’ю з Тарасом Висоцьким про те, як відбуватиметься приватизація однієї з найбільш скандальних державних компаній «Укрспирт», розмістила ЛігаБізнес.

Очікується, що цього тижня всі підготовчі процеси мають бути завершені, і вже через місяць (у березні) «Укрспирт» виставлять на аукціон через систему ProZorro. У списку на приватизацію всі заводи, які належать сьогодні державі, переважна більшість із них підпорядковується Міністерству економіки.

За даними заступника міністра, в системі «Укрспирту» перебуває 31 підприємство з виробництва харчового спирту та горілчаних виробів, 10 об’єктів з виробництва біоетанолу, 11 заводів з виробництва технічного спирту. Ще 29 підприємств простоюють, це лише промислові майданчики: вони не придатні для експлуатації.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розповів про ключові моменти приватизації заводів «Укрспирту».

Купити спиртзавод зможе кожен бажаючий: фізична або юридична особа. Обмеження застосовується лише до компаній та осіб, які ведуть бізнес у Росії, а також а також осіб, пов’язаних з терористичними організаціями.

Ціна на кожен об’єкт формуватиметься відповідно до оцінки, яку проведе фонд Держмайна. Така ціна буде прийнята в якості стартової, але у підсумку все визначить аукціон. Новий власник активу за бажанням зможе змінити профіль діяльності купленого підприємства. Наприклад, відкрити іншу фабрику чи завод без зміни цільового призначення земельної ділянки. Проте до набувачів активів «Укрспирту» є вимога зберегти 70% персоналу діючих підприємств до липня 2021 року. Держава сподівається заробити на продажу всіх заводів «Укрспирту» 2-3 мільярда гривень. Приватизації можуть завадити податковий борг «Укрспирту» в розмірі 187 млн грн, які необхідно сплатити в судовому порядку.

«Зараз ми спільно з Міністерством юстиції та виконавчої службою намагаємося вирішити це питання, щоб продаж активів почався. Незважаючи на те, що претензії багато в чому необґрунтовані, погасити цю суму «Укрспирт» зобов’язаний, але поки що на це немає грошей. Отже, намагаємося домовитися про відстрочення платежу», – повідомив Тарас Висоцький.

Нові спиртзаводи можна буде будувати з 2021 року, наразі ж поки що йдеться про продаж існуючих державних активів.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар