Карантин на користь: в українців зріс інтерес до садівництва

 Карантин на користь: в українців зріс інтерес до садівництва

Аби не сидіти без діла на карантині, українці масово взялися за садівництво. Плодові, декоративні – без різниці, з полиць садових центрів змітають буквально всі рослини, саджанці та насіння, повідомляють кореспонденти програми “Подробиці”.

Анна Янчук, директорка садового центру розповідає, шо у неї виросли продажі по покупках насіння, хімії, інвентаря. В садовому центрі на 40-100% виросли покупки по садівному матеріалу, по садженцях, ягідних культурах.

“Хто не може доїхати купують он-лайн. Менеджери з продажів відзначають – з початком карантину інтернет-покупки теж зросли. Як мінімум удвічі. Та й географія надсилань цьогоріч значно ширша.

Її колега, Олег Біліченко, менеджер садового центру додає, що люди дійсно почали замовляти більше. Найбільшим попитом користуються ягідна продукція, саджанці плодових дерев та кущі. 

Окрім замовлень, на садові господарства посипалися і пропозиції робочої сили. Українці, які через епідемію коронавірусу були змушені покинути заробітки за кордоном – у пошуках роботи.

Ліліана Дмитрієва, власниця садового центру каже, що сьогодні  сільському господарству “потрібні руки”.

“Припустимо, в ягідництві дуже багато нових плантацій лохини, малини де треба ручна праця. І не тільки для збору ягід, але і для обслуговування плантацій, – потрібні люди. Платити європейські зарплати таким працівникам наші підприємці поки що не в змозі. Це дуже сильно здорожує кінцевий продукт і в нашій країні в цій економічній ситуації люди просто відмовляться від його покупки”.

Однак, не зважаючи на тимчасовий коронавірусний колапс, ціни не підійматимуть, запевняють підприємці. Принаймні, до закінчення сезону у вересні.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар