Горілка: поекспериментуємо?

 Горілка: поекспериментуємо?

У світі існує понад 1000 різновидів горілки. Через це її називають найпопулярнішим напоєм у світі. 2019 року було продано понад 330 мільйонів 9-літрових бутлів горілки у світі. А третину міцних алкогольних напоїв у США становить саме горілка. Про це повідомлено на Men 24. Тут же подано перелік різновидів цього напою.

Як зазначає Men 24, горілка відрізняється від інших алкогольним напоєм смаком, ароматом та післясмаком, а на її характер впливає якість інгредієнтів, тип дистиляції та процес фільтрації.

Найпопулярніший різновид горілки – із пшениці. Ця категорія напою найякісніша серед усіх. У ній переважають солодкуваті нотки, інколи наявні нотки лайма, цедри лимона, анісу або лакриці.

Житня пшениця за смаком нагадує житнє віскі. Цей різновид напою має чітко виражені ноти кориці, гвоздики, чорного перцю та мускатного горіха.

Горілка на основі ячменю особлива тим, що у ній відчувається кислинка, а також наявний гоструватий горіховий післясмак.

Менш поширена кукурудзяна горілка, солодкувата на смак. Від інших різновидів вона відрізняється кремовою текстурою та смаком, схожим до попкорну.

Картопляна горілка, яка найбільш поширена в Польщі, особлива маслянистим, вершковим смаком та терпким післясмаком.

В різних країнах виготовляють горілку із менш звичних інгредієнтів. Наприклад, на основі соку із цукрової тростини (Австралія), на основі батату (США) чи із молока  (Велика Британія).

Тому, обираючи горілку, можна надати перевагу традиційному пшеничному різновиду. Проте є можливість і поекспериментувати і спробувати цей хмільний напій із більш екзотичних для нас складників.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар