Голова МЕРТу розповів про перспективи об’єднання з Мінагрополітики

 Голова МЕРТу розповів про перспективи об’єднання з Мінагрополітики

Тимофій Милованов розповів про мету та перспективи об’єднання двох міністерств — Мінагрополітики та Мінекономрозвитку. Про це повідомляє прес-служба МЕРТу.

Зазначається, що об’єднання має на меті пришвидшення реалізації ключових реформ, таких як:

  1. приватизація державних підприємств;
  2. запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення;
  3. детінізація аграрних ринків та земельних відносин;
  4. лібералізація трудових відносин — збільшення кількості легальних робочих місць;
  5. розширення доступу до міжнародних ринків, перезавантаження системи професійного навчання;
  6. модернізація підходів до наукових досліджень та запровадження інновацій в аграрному секторі.

«Детальний опис реформи буде викладений у Програмі Уряду, що буде представлена на розгляд Парламенту у визначені законом терміни. Наразі Кабінет Міністрів напрацьовує карту пріоритетів та план дій», — йдеться в повідомленні.

Для Міністерства є важливою синхронізація діяльності всіх ринків та запровадження ефективних, прозорих і зрозумілих правил гри. Реформа аграрної сфери з огляду на її комплексність вимагає стратегічного узгодження із ключовими змінами в інших сферах.

Дерегуляція та діджиталізація — ключові інструменти боротьби з корупцією у сферах апробацій, сертифікації та дозвільної діяльності пов’язаних з доступом новітніх засобів виробництва в аграрному секторі та доступу виробленої сільськогосподарської продукції до українського та міжнародного споживача.

Приватизація державних підприємств — ліквідація неефективності в управлінні суб’єктами господарювання та прямих втрат державного бюджету.

Перезавантаження системи державної статистики дозволить отримати чіткі цифри, щодо показників розвитку галузі та формувати прогнозовані довгострокові орієнтири та пріоритети державно політики у відповідній сфері.

«Безумовно, об’єднання міністерств носить не лише бюрократичний, а і стратегічний характер. І в цьому стратегічному вимірі нам критично почути ключових стейкхолдерів. З огляду на це, ми плануємо проведення координаційної зустрічі з представниками аграрного сектору для визначення больових точок і перспектив. Налагодження ефективного діалогу – наш виклик і можливість», — зазначив Тимофій Милованов. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар