Експорт горіхів у шкарлупі скоротився майже вдвічі

 Експорт горіхів у шкарлупі скоротився майже вдвічі

Експорт горіхів у шкарлупі за перший квартал 2020 року зменшився на 45,6%, у порівнянні до аналогічного періоду минулого року. Експорт чищених горіхів також знизився на 20%.

Про це розповів Геннадій Юдін, голова ВГО «Українська горіхова асоціація», на своїй сторінці у Facebook. Таким чином за січень-березень 2020 року експортовано 4,1 тис. тонн горіхів в шкаралупі, а за аналогічний період минулого року 7,5 тис. тонн. З початку року експортовано 11,8 тим. тонн горіхів без шкарлупи, а у 2019 році — 14,8 тис. тонн.

«Такий старт викликає стурбованість щодо подальшого коливання попиту і цін на горіхи. Тим більше, що у цьому році більш активно починають плодоносити промислові горіхові сади в Україні», — зазначив Юдін.

Експерт зазначає, що найбільш оптимальним виходом є створення експортних, збірних партій однорідного сортового горіха та фундука із промислових садів. Потрібен системний експорт сортових партій.

«Наразі ВОО „Українська горіхова асоціація“ готує найбільш зручні умови для садівників, які братимуть участь у формуванні таких експортних партій», — додав голова асоціації.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар