Держпродспоживслужба оприлюднила список малих виноробів, які мають відповідні матеріально-технічні бази для роботи

 Держпродспоживслужба оприлюднила список малих виноробів, які мають відповідні матеріально-технічні бази для роботи

Головне управління Держпродспоживслужби оприлюднило список зареєстрованих декларацій відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції.

Нагадаємо, що самі вимоги до матеріально-технічної бази (МТБ) малих виробництв виноробної продукції, а  також необхідність такої Декларації відповідності встановлені відносно новою ст. 22 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-BP (далі — Закон № 481), яка набула чинності з 20.04.18 р.

Важливо: на підставі абзацу сьомого частини п’ятої ст. 3 Закону № 481 малим виробництвам виноробної продукції ліцензії на виробництво алкогольних напоїв видаються, як і «крупнякам», — за заявою суб’єкта господарювання. Проте на відміну від великих виробників, малому виноробові не треба додавати до такої заяви атестат виробництва (процедура отримання якого складна й тривала), а достатньо зареєстрованої Декларації відповідності.

Мале виробництво виноробної продукції (абзац сорок восьмий ст. 1 Закону № 481) — це суб’єкт господарювання (тобто не обов’язково підприємство, а може бути й фізична особа — підприємець), який за повним технологічним циклом виробляє і розливає в споживчу тару:

• вина виноградні, плодово-ягідні та/або напої медові…

• у об’ємі не більше 10000 декалітрів (100 тис. літрів) на рік…

• з виноматеріалів виключно власного виробництва (не куплених), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва (частина шістнадцята ст. 2 Закону № 481)…

• без додавання спирту (частина перша ст. 12 Закону № 481).

Нагадаємо. МТБ малого виробництва виноробної продукції включає:

1) земельні ділянки, на яких суб’єкт господарювання вирощує плоди, ягоди, виноград, а також розміщує товарну пасіку;

2) відокремлені нежитлові приміщення (цехи, підвали, ангари), призначені для здійснення господарської діяльності;

3) власну або залучену на договірних засадах акредитовану відповідно до законодавства лабораторію для перевірки якості та безпечності своєї продукції;

4) обладнання для виробництва та розливу продукції в тару.

Зверніть увагу: ст. 22 Закону № 481 не вимагає, щоб елементи МТБ малого виробника виноробної продукції — земельні ділянки, на яких суб’єкт вирощує виноробну сировину (мед — виробляє), відокремлені нежитлові приміщення, технологічне устаткування, — були б для виробника власними. Достатньо мати документи, що підтверджують речове право малого винороба на них (до речі, реквізити таких документів підлягають зазначенню в декларації відповідності.

Починаючи з 13.10.18 р. (дата набуття чинності постановою, що коментується) Декларація відповідності подається малими виноробами (у тому числі малими виробниками напоїв медових) територіальним органам Держпродспоживслужби за місцезнаходженням потужностей у двох примірниках. Поки що — виключно в паперовій формі. Такий орган зобов’язаний зареєструвати її протягом трьох робочих днів, наступного дня після цього її відсканований варіант розмістити на своєму сайті, а другий примірник — повернути заявникові.

Зазначимо, що після 13.04.19 р. має бути реалізована можливість подавати Декларацію відповідності в електронній формі — через сайт територіального органу Держпродспоживслужби

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар