Ботанічна пам`ятка природи місцевого значення

 Ботанічна пам`ятка природи місцевого значення

Одеська обласна рада вирішила оголосити старовинний екземпляр груші звичайної ботанічною пам`яткою природи місцевого значення “Груша Адамівська” на підставі наукового обгрунтування, яке розроблене Київським еколого-культурним центром, клопотанням Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області, висновків і пропозицій постійної комісії обласної ради з питань екології, природокористування, запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків, а також враховуючи згоду власника природного ресурсу – громадянки Салоїд М. І. Рішення від 09 листопада 2012 року #630-VI.

Цьогоріч знову у селі Адамівка Іванівського району на Одещині зацвіла найстаріша груша України, якій, на думку фахівців природоохоронної організації «Київський еколого-культурний центр», близько 400 років. Груша-рекордсмен знаходиться на території приватного домоволодіння. Діаметр дерева становить більше метра, а висота – 15 метрів. Приблизний вік дерева (350-400 років) фахівці встановили у 2012 році. Тоді ж Одеська обласна рада визнала дерево ботанічним пам`ятником місцевого значення.

Для довідки. Груша лісова європейська, або звичайна (P.communis). Дерева досягають 18-20 м заввишки, морозостійкі – витримують морози до 36°С, довговічні – живуть до 100 років і більше; крона широкопірамідальна, гілки вкриті колючками, плоди дрібні, терпкі, їх можна використовувати для переробки, з насіння вирощують підщепи для сортів груші. Вид має багато різновидів і форм, що різняться між собою за біологічними ознаками. Поширена в Україні, Молдові, Росії та у країнах Кавказу.

Читайте також:
Травень буде ягідним! FTradeClub Berries відбудеться 27-28 травня
Українські вина 46 Parallel отримали рекордні 7 нагород у Лондоні
Українські вина SHABO нагородили 5 золотими медалями на дегустаційному конкурсі в Німеччині!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар