Біляївка, виноробня Шевченків: тут почалася нова ера малого виноробства України

 Біляївка, виноробня Шевченків: тут почалася нова ера малого виноробства України

Оповита сонцем Одещина манить туристів не тільки романтикою моря й величчю архітектури, а й тим, що тут з давніх-давен виробляють напій богів – вино. Йдеться про низку малих виноробних господарств, кожне з яких виготовляє свої оригінальні напої. І ці вина стають новими зірками на винній карті України. Одна з таких виноробень розташована в місті Біляївка. Місто увійшло в історію завдяки переломній події в житті українських виноробів – візиту Президента України Петра Порошенка, який підписав тут Указ про скасування півмільйонної ліцензії на гуртову торгівлю для виробників вина з власного винограду. Якщо раніше для запуску власної виноробної справи потрібно було отримати майже 160 різних дозволів, що займало багато часу й потребувало фінансових ресурсів, то тепер цей процес спрощено. Вважається, що Указ став своєрідним каталізатором розвитку невеликого винного бізнесу.

Знакове підписання історичного документа відбулося на виноробні Мар’яна і Наталії ШЕВЧЕНКІВ. Саме звідси, з винного підвалу цієї родини, можна починати новий відлік у розвитку українського малого виноробства. Через два роки після підписання Указу журналісти медіагрупи «Технології та Інновації» завітали на цю виноробню. Власники були заклопотані підготовкою до прийому туристичної групи, адже почали розвивати у господарстві винний туризм. Напередодні ж виноробня Шевченків отримала низку нагород на конкурсі «Одеський залив 2020»: «золота» були удостоєні вина «Одеський чорний» 2018 року й «Одеський чорний» 2019 року. Це свідчить, насамперед, про високу  якість напоїв родини Шевченків. Незважаючи на те що представлені вина досить молоді, вони надзвичайно потужні. Успіх на щорічному конкурсі виноробів, за словами Мар’яна Шевченка, дав чітке усвідомлення того, що родина йде правильним шляхом.

– Підписання Указу – справді знакова подія для всіх малих виноробів. Адже відтоді бере початок поняття крафтового виноробства в Україні. Ми стоїмо на порозі великого шляху – шляху виноробної України. І тому будемо розвиватися на цьому шляху, – коментує подію власник сімейної виноробні Мар’ян Шевченко.

ВИНОРОБСТВО ЯК СІМЕЙНЕ ПОКЛИКАННЯ
Запорука успіху в будь-якій справі – підтримка рідних людей, котрі додають віри в себе й не дозволяють опустити руки. Мар’янові Шевченку в цьому аспекті пощастило. На ниві виноробства він крокує з 2012 року пліч-о-пліч зі своєю дружиною, Наталею. Тоді ж було виготовлено й перше вино – «Одеський чорний».

– Кожна виноробня пишається своїм найстарішим вином. У нас же воно не просто живе,
а й дуже цікаве, – каже Мар’ян Шевченко. – Це головніше, ніж те, яким роком датована пляшка напою. Нещодавно у нас були поважні гості-сомельє, і ми для них відкоркували пляшку «Одеського чорного» 2012 року. Вони дуже високо оцінили наш напій, і це стало для нас стимулом для подальшого росту в цій сфері. У нас ще є Сухолиманський білий. Це дуже перспективний сорт винограду, і з нього теж виходять дуже гарні вина.

Читайте також: Богдан ПАВЛІЙ: «Виноробство – покликання і справа мого життя»

Вино родина Шевченків виготовляє з винограду, власноруч вирощеного на площі 0,6 га. Догляд за виноградниками – одна із ключових складових у виготовленні якісного напою. Адже краще породжує краще: тільки з екологічно чистого винограду, вирощеного за правильними технологіями, можна зробити хороше вино, гідне презентації на такому потужному конкурсі, як «Одеський залив».
– Щоб виростити якісний виноград, невтомно працюючи, на винограднику потрібно зустрічати і світанок, і захід сонця, – ділиться роздумами досвідчений винороб. – Гарне вино робиться на винограднику, з купленої сировини якісне вино зробити набагато складніше. За виноградниками я доглядаю самостійно.
Найголовніше в догляді – робити все за заздалегідь визначеною схемою: поливати, вносити добрива, обприскувати, тощо. Я роблю всі ці процедури планово, тому в якості свого винограду і, відповідно, вина не сумніваюся.

Саме завдяки високій якості вина «Одеський чорний» 2018 року й «Одеський чорний» 2019 року отримали «золото» на конкурсі «Одеський залив 2020».

Як і будь-який бізнес, виноробство потребує значних фінансових вкладень. Нині власники виноробні відчувають певну фінансову спрагу.
– Як кажуть французи, щоб стати хорошим виноробом, треба мати діда-винороба. Я маю надію, що нам ще за нашого життя доведеться пожинати гарні плоди, – почувається оптимістом Мар’ян Шевченко. – Проте в нас у пріоритеті не так великі прибутки з виноробства, як отримання задоволення від самого процесу виготовлення вина. Відповідно, ми вкладаємо гроші й отримуємо, насамперед, приємні емоції від улюбленої справи всього нашого життя.

Роблячи перші кроки в будь-якому бізнесі, потрібно запастися терпінням: фінансова забезпеченість не впаде одразу як сніг на голову. Її потрібно дочекатися, зробивши достатньо інвестицій у свою справу. Виноробство – не виняток із правил. Мар’янові
Шевченку пощастило і в цьому аспекті: його дружина Наталя підтримує чоловіка і духовно, і фінансово. Без її підтримки, яка є великим внеском у спільну справу, не було
б сімейного виноробного бізнесу, стверджує Мар’ян Шевченко.

Читайте також: Марьян Шевченко, винодел из Беляевки, Одесская область: «Виноделие – это творческий процесс, сродни искусству»

ВИННИЙ ТУРИЗМ – ШЛЯХ ДО ІСТИННОГО ПІЗНАННЯ ВИНА
Винні тури родина Шевченків організовує другий рік поспіль. Господарі кажуть, що головне у прийомі гостей – зробити таку атмосферу, щоб людина могла повністю розслабитись і забути про повсякденні турботи, про буденність. До речі, інтернет і мобільний зв’язок у підвалах не працюють, вікон там також немає, тому гості мають змогу цілком зануритися в розкішне царство якісного вина.

– Людина, яка потрапляє до нас у підвал, – зауважує Наталія Шевченко, – може загубитися в часі і просторі. Тепер люди можуть придбати чимало цікавих речей, але відчувають дефіцит позитивних емоцій та гарних вражень. Тому ми даруємо нашим гостям незабутні враження. І вино – вагома складова, яка допомагає нам досягти успіху в цьому.

Господарі кажуть, що культура споживання вина в Україні зростає. Адже серед гостей виноробні – не тільки молодь, а й люди поважного віку, які виросли в той час, коли навіть самого поняття культури споживання алкогольних напоїв не існувало.
– Дуже приємно, коли бачиш захоплення наших гостей: їм до вподоби підвал, його особлива атмосфера, чистота, в якій ми зберігаємо вина, обладнання, за допомогою якого виготовляємо напої. Саме так народжується довіра до українського продукту локального виробництва. Ми пишаємося тим, що люди смакують наші напої. Тому наш шлях очевидний: утверджувати крафтове виробництво, адже вина від невеличких виробників – це гордість нашої Батьківщини. За якістю вони нічим не поступаються навіть відомим закордонним маркам. Тому наша мета – повернення довіри споживачів до українських вин, – резюмують Мар’ян і Наталія Шевченки.

Читайте також: Крафтове виноробство України: досягнення і перспективи

Закоркувавши вина для сімейного споживання на кілька поколінь наперед, подружжя таким чином закладає перші цеглинки сімейного виноробства, коли любов до продукту та секрети його виробництва передаються від діда-прадіда, набуваючи не тільки досконалості, а й присмаку сімейної історії. Розпочавши цей шлях, Мар’ян та Наталія мріють про майбутнє і ростять лозу, яка, сподіваються, плодоноситиме і даруватиме людям незабутні враження впродовж багатьох років.

Стаття опублікована у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Напої. Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар