Аграріям представили нового робота для перевірки стиглості винограду

 Аграріям представили нового робота для перевірки стиглості винограду

Дослідницький консорціум Європейського Союзу представив у Португалії друге покоління робота для спостереження за виноградниками, якого назвали VineScout. Робот самостійно рухається ділянкою і перевіряє стан рослин та стиглість винограду.

«Керуючи вдосконаленою системою штучного інтелекту, VineScout використовує 3D-стереоскопічну систему машинного зору, LiDAR, що розрізнює світло та рух, ультразвукові датчики, щоб слідкувати за рядами, не наїжджаючи на що-небудь та не перевертаючись, переходити від одного ряду до іншого», – зазначає видання.

Новий робот може працювати вдень або вночі, збираючи понад 3000 параметрів даних на годину. Під час руху на чотирьох колесах VineScout використовує інфрачервоний датчик і багатоспектральну камеру, щоб вимірювати температуру листя рослин і кількість води, що міститься в рослинах.

Ці дані відображаються у вигляді карти врожаю, яка дає можливість виробникам знати, чи рослини отримують достатню кількість води разом із рівнем стиглості.

Друге покоління робота-виноградаря має більш компактну форму, кращий захист від зовнішнього середовища та легкі змінні літієві батареї, що доповнюються сонячними батареями. Партнерами проекту VineScout є Політехнічний університет Валенсії, іспанський університет Ла-Ріоха, французька компанія Wall-Ye SARL, британська Sundance Multiprocessor Technology Ltd та португальська Symington Family Estates.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар