Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Жінки та історія пивоваріння
У пивоварінні впродовж тривалого часу працювали чоловіки. Проте з історичних довідок відомо, що саме жінки винайшли пиво. Та й сьогодні жінки мають можливість реалізовуватися в цій сфері та змінювати пиво і вносити туди свої тонкощі. Про це розповідали під час XII Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв, який відбувся 18–19 квітня в Києві.
Історія пивоваріння така глибока, що вчені досі сперечаються про місце і умови, за яких було зварено перший прототип напою. Точно відомо одне – жінки займались цим тисячоліттями, варячи його вдома і відкриваючи свої таверни.
Платон сказав, що той, хто винайшов пиво, був мудрою людиною. Насправді, це була жінка. І вони не тільки відповідальні за це відкриття, їхній внесок упродовж усієї історії пивоваріння мав вирішальне значення для його розвитку, щоб уявити його таким, яким ми його представляємо сьогодні.
Більше ніж 7000 років тому пивоваріння почала розвиватися в Месопотамії; саме жінки змішували зерна злаків з водою і травами, ця суміш була приготована для харчових цілей.
Незабаром вони почали розвивати свої навички навколо цієї каламутної та густої, але дуже поживної рідини, яка також була здатна підняти настрій. За словами британського історика та пивного сомельє Джейн Пейтон, у той час і протягом кількох тисяч років їхній рівень знань означав, що вони були єдиними, хто міг виробляти її, а також продавати.
Саме в Середні віки виробництво та споживання пива прийняли новий обіг, додавши до суміші хміль. Квітка, яка надає напою його характерну гіркоту, і чиї властивості, що консервують, дозволяли йому зберігатися набагато довше.
Аббатиса Хільдегарда Бінгенська була відповідальною за відкриття, яке дало радикальну зміну пивоварству. Жінка поєднувала свою роль бровара з роллю теолога, письменника та ботаніка.
Менеджер з розвитку ринку збуту у Winetime, співзасновниця Divchata brewery Ксенія Литвинюк теж навела кілька цікавих фактів про те, звідки бере початок галузь пивоваріння:
– Розкопки археологів на півдні Китаю свідчать, що на місці древнього міста Цятоу люди могли виготовляти пиво 9000 років тому. Чому у сфері пивоваріння працювали жінки? Тому що в давнину всіма процесами, що відбувалися на кухні, керувала жінка. Також археологи дійшли висновку, що в Китаї певний ферментований напій, який нагадував пиво, вживали тоді, коли відбувалися поминальні служби за померлими. Глечики з цими напоями закопували разом із небіжчиками. Відомий також гімн Нінкасі, датований 1800 р. до н.е., де прописаний перший пивний рецепт. У 2100 р. до н.е. побутувала легенда про Кубаба, першу жінку-привительку Шумерів, берегиню таверни. Це була перша жінка-королева, яка варила пиво та оберігала цей процес. Відомий Вавилонський кодекс Хаммурапі, датований 1500–2000 рр. до н.е. Згідно з цим кодексом, жінки, які варили пиво, мали отримувати кошти за пиво солодом. Якщо вони брали за пиво срібло або наливали в бокал трішки менше напою, то їх могли покарати. Відомі й богині, пов’язані зі сферою пивоваріння. Це, наприклад, богині в стародавньому Єгипті: Нінкасі, Сіріс – богині пивоваріння; Тенеріт – богиня пива; Хатхор – богиня п’янства.
З індустріалізацією виробничих процесів роль жінок перестала бути головним героєм у галузі виробництва, хоча з кожним днем з’являється все більше жінок, які поділяють свою пристрасть до цього напою, який ніколи не був тільки чоловічою справою.
Читайте також: ЯРМАРКИ, SIMEI: ЕКСПОРТ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА НАПОЇВ, ЕНОЛОГІЇ ТА РОЗЛИВУ СТРІМКО ЗРОСТАЄ
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!