Зареєстровано постанову про 5 травня як офіційну дату святкування Дня Одеського чорного
В Україні офіційно започаткують День Одеського чорного, який відзначатимуть 5 травня. Про це повідомив Голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Артем ЧОРНОМОРОВ. Відповідну постанову зареєстрували 26 травня.
Про плани започаткувати День Одеського чорного Артем Чорноморов розповів під час урочистої церемонії нагородження переможців всеукраїнського дегустаційного конкурсу Odesa Wine&Spirit Awards та «Кращий Одеський чорний», яка відбулася 26 травня у програмі Vinnytsia Wine Days 2023. Постанова тільки нещодавно зареєстрована. Набуде чинності вона, як тільки за неї проголосують депутати Верховної Ради України.
Чому обрали саме цей сорт для офіційного вшанування винограду, голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ» Володимир Печко пояснює:
– Це справді український автентичний сорт, до того ж дуже популярний. На дегустаціях є завжди 50–70 зразків вин, виготовлених з Одеського чорного. Нова дата дозволить на офіційному рівні презентувати у світі українські вина і те, наскільки українські винороби є професійними й талановитими, на прикладі лише одного сорту.
Також під час днів винної культури у Вінниці відбувся дегустаційний конкурс «Кращий Одеський чорний». Цього разу взяли участь 22 виробники, які надали 33 зразки вина. Це були червоні сухі вина, окрім одного – Falko Winery зробив з Одеського Чорного розе за технологією по білому.
Дегустаційний конкурс Best Odesa Black спрямований на просування бренду «українське вино», формування іміджу вина Одеський чорний/Odesa Black як візитки українського виноробства у світі за аналогією з Сапераві (Грузія), Фетяска (Молдова), Мальбек (Аргентина), Карменер (Чилі), Шираз (Австралія) тощо.
– Свого часу цей конкурс організовували для популяризації саме цього сорту винограду. І тепер Одеський чорний здобув заслужене визнання: винороби почали повноцінно працювати з ним як із сортовим виноградом, а не лише використовувати в купажах як барвник. Одеський чорний має гарний потенціал, оскільки молоде вино з нього має гарну ягідну ароматику, та й витримані вина з цього сорту теж дуже якісні. У перспективі цей сорт винограду може стати візитівкою нашою країни. Нині його все більше садять і вирощують. Впевнена, що з Одеського чорного винограду можна навіть отримати якісне червоне ігристе вино, якщо хтось вирішить розвивати цей напрям, – вважає директорка конкурсу Наталя Каменева.
Нагадаємо, що Одеський чорний – гібридний сорт, виведений в інституті ім. Таірова в 1948 році шляхом схрещування двох старовинних французьких сортів – Алікант Буше та Каберне (саме тому можна почути іншу його назву – Аліберне). В 1972 році, після десятків років досліджень сорт включили до реєстру сортів України. Спочатку його використовували як допоміжний сорт, але з кінця дев’яностих винороби все частіше почали звертати на нього увагу. З цього винограду можна робити не лише насичене червоне молоде або витримане вино. Винороби також представляють Одеський чорний по-білому, в рожевому або десертному варіантах. Від своїх «батьків» він отримав тонкий м’який смак пасльонових та високий вміст танінів, насичене забарвлення соку й терновий тон. Після витримки в бочці вино набуває оксамитової м’якості та характерного смаку. Знайти його можна в пляшках, на етикетках яких зазначено «витримане» або «резерв». Отже, кожний може обрати саме свій улюблений варіант.
Читайте також:
Vinnytsia Wine Days 2023: дегустатори визначили найкращі вина України
Холдинг Vetropack відновлює виробництво в Україні, в Гостомелі