Запропонований пакет заходів для виноробного сектору ЄС

 Запропонований пакет заходів для виноробного сектору ЄС

Представники держав-членів у Спеціальній комісії з сільського господарства (SСА) схвалили переговорний мандат Ради щодо пакета заходів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності та стійкості виноробного сектору ЄС, 19 червня, повідомляє wine-and-spirits.md.

Заходи підтримають виноробний сектор шляхом обмеження надмірної пропозиції, підвищення стійкості до зміни клімату, спрощення маркування, розширення гнучкості посадок та стимулювання сільської економіки у вигляді винного туризму.

Запропоновані заходи допоможуть сектору адаптуватися до змінних моделей споживання, керувати виробничим потенціалом та використовувати нові ринкові можливості. На додаток, оновлені правила забезпечать продовження підтримки сільськими районами винного сектору ЄС шляхом створення робочих місць та підтримки сільської економіки.

Ключові пропозиції Комісії

Для кращої відповідності виробництва вина попиту пропозиція включає:

заходи щодо запобігання надлишкам : держави-члени зможуть підтримати такі дії, як корчування (видалення небажаних або зайвих лоз) та зелений збір урожаю (видалення незрілого винограду перед збиранням урожаю), щоб запобігти надмірній пропозиції та допомогти стабілізувати ринок; це допоможе захистити виробників від фінансових труднощів;

гнучкість посадки : виробники отримають додаткову гнучкість в рамках схеми дозволів на повторну посадку, яка буде продовжена до восьми років;

більш ефективну підтримку в галузі клімату : для інвестицій, спрямованих на пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптацію до них, держави-члени зможуть збільшити максимальну фінансову підтримку ЄС до 80% прийнятних витрат;

гармонізоване маркування : оператори матимуть вигоду від більш гармонізованого підходу до маркування вина, що дозволить скоротити витрати та спростити торгівлю через кордони ЄС, одночасно надаючи споживачам легкий доступ до інформації; це включає використання піктограм та електронного маркування;

просування винного туризму: групи виробників, що управляють вином із захищеним географічним зазначенням, отримають допомогу в розвитку винного туризму, що сприятиме економічному розвитку сільських районів.

Запропоновані зміни

Комісія запропонувала набір гармонізованих правил для маркетингу інноваційних продуктів, таких як вина зі зниженим вмістом алкоголю або без алкоголю. Рада погоджується з пропозицією Комісії використовувати термін «безалкогольний», якщо міцність продукту не перевищує 0,5%.

Для продуктів зі зниженим вмістом алкоголю (вище 0,5%, але не менш ніж на 30% нижче за мінімальну міцність для категорії до деалкоголізації) Комісія запропонувала використовувати термін «alcohol-light». Однак Рада вважає, що цей термін не буде доречним у деяких мовах ЄС і що користувачі можуть бути введені в оману. Рада пропонує натомість термін «low-alcohol» для цієї категорії.

Рада погоджується з пропозицією Комісії продовжити тривалість фінансових ЄС рекламнихкампаній у країнах, що не входять до ЄС, з трьох до п’яти років, щоб забезпечити більшефективне просування європейських вин за кордоном та розкрити ринкові можливості.Рада пропонує додатково дозволити ЄС підтримувати заходи щодо просування таінформування, щоб покривати максимум 60% витрат. Держави-члени зможуть надаватинаціональні платежі для покриття до 30%, а національні та європейські платежі не будутьперевищувати 80% відповідних витрат.

Держави-члени також вважають, що вино, призначене для експорту, має бути звільнене від обов’язку вказувати на етикетці список інгредієнтів та декларацію про харчову цінність, потрібну для внутрішнього ринку ЄС. Рада пропонує цей виняток з метою зниження адміністративного навантаження на виробників, які займаються експортом і повинні дотримуватись законодавства, яке діє у країнах, що не входять до ЄС.

Flavescence dorée – це хвороба рослин, яка становить серйозну загрозу для виробництва вина. Тільки профілактика та управління можуть допомогти стримати її, оскільки після зараження виноградної лози лікування неможливе. Щоб запобігти поширенню захворювання, Рада запроваджує заходи підтримки боротьби з ним, включаючи моніторинг, діагностику, навчання, комунікацію та дослідження.

Рада також пояснює, що використання вина rosé дозволено у разі додаткових регіональних ароматизованих винних продуктів для задоволення нового споживчого попиту та відповідно до необхідності інновацій у продукції.

Завдяки цій угоді голова Ради готовий розпочати переговори з Європейським парламентом, щойно останній погодить свою позицію.

Отож, виноробний сектор ЄС є наріжним каменем культурної та економічної структури Європи. Він представляє 60% світового виробництва вина і є третім за величиною агропродовольчим сектором ЄС за обсягом експорту. Виноробний сектор також допомагає протистояти депопуляції сільських районів, створюючи стабільні робочі місця та підтримуючи місцеву економіку. Крім того, він робить внесок у  збереження європейської культурної спадщини, оскільки 88% виноградників ЄС відведено під географічні вказівки.

В даний час сектор стикається з низкою проблем, включаючи демографічні зрушення, що продовжуються, змінні моделі споживання, кліматичні проблеми і невизначеність ринку.

Для вирішення цих проблем було створено групу високого рівня з політики в галузі вина (НLG) для обговорення потреб сектора та пропозиції рішень. Пропозиція Європейської комісії, опублікована 28 березня 2025 року, враховує низку ключових рекомендацій, внесених НLG.

Читайте також: FRUMUSHIKA NOVA family winery – успішний досвід інтенсивного виноградарства

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 300 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 240 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 240 грн.

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті