Закарпатські винороби готуються зареєструвати понад 50 місцевих сортів винограду

 Закарпатські винороби готуються зареєструвати понад 50  місцевих сортів винограду

Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття готує заявку на внесення до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, понад 50 сортів винограду, які вважають історичними для Закарпаття.

– Наші виноробні традиції втрачені, – розповів голова Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття Олександр Гарновдій. – Радянська влада згубила все те, що було до неї. Потім закон 1998 року знищив чи не всі площі насаджень, тож нині маємо на Закарпатті не більше як 700 га виноградників. У більшості випадків те, що вироблялося в радянські роки і в 1990-х, не можна назвати винами. Тому ми, наша спілка, не хочемо асоціюватися з тим, що тоді вироблялося. Асоціація вийшла на назву «Вина Срібної Землі» (цю назву – Срібна Земля – вигадав поет Василь Пачовський у 1920-х) – вона буде якнайкраще відображати нашу автентику, наші традиції. Бо коли ми подорожуємо, ми завжди шукаємо місцеві цікавинки. Так і нам треба затягувати людей Леанкою, Бакатором, Фурмінтом та іншими нашими сортами.

Поки сорти не будуть зареєстровані, винороби не можуть легально завести до України саджанці сортів-автохтонів, не можуть легально їх вирощувати, пише kiszo.news. Відомо, що висаджена лоза дає врожай лише на четвертий рік, тож потрібен певний час, щоб відроджені сорти знову тут прижилися, а місцеві винороби призвичаїлися робити з них добірні вина. Лише тоді вдалий маркетинг дозволить «Винам Срібної Землі» зацікавити туристів і завоювати любов місцевих поціновувачів вин. Адже нині саме поєднання виноробства з етнотуризмом наші виноградарі й винороби вважають найбільш перспективним для себе шляхом розвитку.

Читайте також:
Виставка Wine&Spirits Ukraine відбудеться 1–3 листопада в Києві
Встигніть передплатити журнал «Напої & Пиво. Технології та Інновації» за акційною ціною!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті