УКРАЇНА ПІДПИСАЛА ДЕКЛАРАЦІЮ МІНІСТРІВ 37 КРАЇН НА ПІДТРИМКУ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОЇ ГАЛУЗІ
Закарпатські винороби готуються зареєструвати понад 50 місцевих сортів винограду
Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття готує заявку на внесення до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, понад 50 сортів винограду, які вважають історичними для Закарпаття.
– Наші виноробні традиції втрачені, – розповів голова Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття Олександр Гарновдій. – Радянська влада згубила все те, що було до неї. Потім закон 1998 року знищив чи не всі площі насаджень, тож нині маємо на Закарпатті не більше як 700 га виноградників. У більшості випадків те, що вироблялося в радянські роки і в 1990-х, не можна назвати винами. Тому ми, наша спілка, не хочемо асоціюватися з тим, що тоді вироблялося. Асоціація вийшла на назву «Вина Срібної Землі» (цю назву – Срібна Земля – вигадав поет Василь Пачовський у 1920-х) – вона буде якнайкраще відображати нашу автентику, наші традиції. Бо коли ми подорожуємо, ми завжди шукаємо місцеві цікавинки. Так і нам треба затягувати людей Леанкою, Бакатором, Фурмінтом та іншими нашими сортами.
Поки сорти не будуть зареєстровані, винороби не можуть легально завести до України саджанці сортів-автохтонів, не можуть легально їх вирощувати, пише kiszo.news. Відомо, що висаджена лоза дає врожай лише на четвертий рік, тож потрібен певний час, щоб відроджені сорти знову тут прижилися, а місцеві винороби призвичаїлися робити з них добірні вина. Лише тоді вдалий маркетинг дозволить «Винам Срібної Землі» зацікавити туристів і завоювати любов місцевих поціновувачів вин. Адже нині саме поєднання виноробства з етнотуризмом наші виноградарі й винороби вважають найбільш перспективним для себе шляхом розвитку.
Читайте також:
Виставка Wine&Spirits Ukraine відбудеться 1–3 листопада в Києві
Встигніть передплатити журнал «Напої & Пиво. Технології та Інновації» за акційною ціною!