За півроку програма дотацій виконана на 10-15% — експерт

Програма державної підтримки аграріїв ледве дихає. Як і минулого року, фермери почали отримувати дотації із запізненням, та й не всі. За 6 місяців 2018 р. програма виконана лише на 10-15%, а за другу половину року решту освоїти не вдасться. Такою думкою поділився генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль в матеріалі за підсумками роботи в.о. міністра аграрної політики та продовольства Українини Максима Мартинюка на АgroРolit.com.

У 2018 р. на підтримку АПК у бюджеті передбачено 6,3 млрд грн дотації і ще понад 20 млрд грн — пільги з ПДВ для зернотрейдерів. Сума 6,3 млрд грн. розподіляється за 5 напрямками: 4 млрд грн – розвиток тваринництва, 1 млрд — на фермерство, 1 млрд — компенсація за придбання с/г техніки вітчизняного виробництва, 300 млн грн — садівництво, 117,9 млн грн — інші інструменти підтримки.

 

Особливо актуальна програма підтримки фермерства. Мінагрополітики вважає, що 1 млрд грн може бути цілком достатньо для збільшення кількості фермерських господарств і їхніх кооперативів, а дотації на підтримку тваринництва стануть запорукою збільшення поголів’я ВРХ та зростання обсягів виробництва м’ясо-молочної продукції.

Станом на 1 травня 2018 р. за програмою часткової компенсації вартості сільгосптехніки аграрії придбали 953 од. техніки на загальну вартість (з ПДВ) 354,6 млн грн. Дотації на утримання корів отримали 1198 суб’єктів господарювання на суму 259 159,5 тис. грн, написав у Facebook Максим Мартинюк.

Екс-президент Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томич вважає, що фінансове забезпечення фермерства поліпшилося останнім часом, та 1 млрд — мізерна сума.

«Так, фінансування загалом краще, але яка це частка від майже 30 млрд грн, котрі йдуть на підтримку АПК, припадає селянським фермерським господарствам і кооперативам?», — запитує Іван Томич.

Такий розподіл вельми неефективний, каже Іван Томич, оскільки саме фермерські та особисті селянські господарства забезпечують 60% продукції тоді як середні та великі агрохолдинги — 40%.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар