За останні 30 років вино стало міцніше майже на градус

 За останні 30 років вино стало міцніше майже на градус

Вміст алкоголю в вині зріс майже на 1%. Такий результат отримала компанія Liv-ex, проаналізувавши дані щодо вмісту алкоголю у вині за останні 30 років. 

Компанія Liv-ex проаналізувала 35 тис. вин. За даними дослідження, каліфорнійські, п’ємонтські й тосканські червоні вина в 2000-х роках стали значно міцнішими, ніж у 1990-х роках. У 2010-х роках підвищення міцності вина зупинилося. Проте міцність вин, виготовлених у Бордо, постійно зростала.
 
Найчастіше фахівці вказують, що підвищення міцності вина зумовлене зміною клімату: через зростання температури виноград добре дозріває, вміст цукру в ньому більший. Це зумовлює підвищення рівня алкоголю в вині.

Проте винороби можуть керувати стиглістю ягід, коригуючи час збору врожаю та спосіб формування лози. Також, за словами фахівців компанії Liv-ex, можна міняти вміст алкоголю в вині шляхом вибору тих чи тих дріжджів. Тому головною причиною підвищення рівня алкоголю в вині у результаті дослідження називають зміну смаків споживачів.  

Окрім того, за даними Liv-ex, існує допустимий поріг відхилень міцності напою від показника, зазначеного на етикетці: Євросоюз допускає коливання в межах 0,5%.  У США цей показник коливається від 1 до 1,5%. 

За матеріалами Liv-ex

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар