Які нині панують тренди у світі вина?

 Які нині панують тренди у світі вина?

Одна з наймасштабніший виставок у світі вина – Vinitaly – відбулася нещодавно в Італії. Виставку відвідала відома амбасадорка українських вин Євгенія Ніколайчук, яка поділилася своїми спостереженнями про тренди у світі виноробства.

Перше, на що звернула увагу Євгенія Ніколайчук, – це ціна. За її словами, з-поміж основних причин здорожчання – аномальні кліматичні умови, що призвели до неврожаїв (наприклад, на Сицилії врожай 2023 року був на 50% менший, ніж попереднього року). Також скоротився рівень споживання вин на основних ринках, таких як США, Китай чи Велика Британія.

Також, за спостереженнями фахівчині, великі виробники все більше відчувають глобальне зниження попиту на червоні вина. Натомість зростає популярність білих та ігристих вин.

– В Італії знайти безалкогольні вина складніше, ніж, наприклад, у Німеччині. Це пов’язано з місцевим законом про регулювання й утилізацію спирту, отриманого в процесі деалкоголізації. Але виробники активно презентують новинки вин із природно низьким вмістом алкоголю (9–10 %). І lower alcohol – дуже відчутний тренд і одночасно складний в умовах зміни клімату. Якщо раніше на дегустаціях звертали увагу на сорти, бочки, смаки й аромати, то зараз вам обов’язково будуть розповідати про практики sustainability, які впровадила/впроваджує винарня. І це абсолютний маст для виробників сьогодні, – розповіла Євгенія Ніколайчук.

Нагадаємо, що ви можете почитати статтю про досвід роботи Євгенії Ніколайчук на відомій португальській виноробні Herdade do Rocim. Для цього переходьте за посиланням.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті