Яке вино п’ють у Ватикані

Нещодавно кардинали на конклаві у Ватикані обрали нового Папу Римського (він отримав ім’я Лев XIV). Ватикан – крихітне місто-держава є найбільшим у світі імпортером вина на душу населення. Вино для Ватикану – не просто смакові вподобання, а й елемент богослужінь та дипломатії. Не маючи власного масштабного виробництва, анклав залежить від імпортних вин. Відомо, що одне з улюблених папських вин – «Heras Cordon», Ріоха, Іспанія.
До прикладу, середнє споживання на одну особу у 2019 році становило близько 79 літрів на рік – 99 пляшок. Це майже вдвічі більше, ніж у Франції чи Італії. При загальній вартості імпорту 340 тис. дол. на кожного громадянина припадали 430 дол. річних витрат. У 2019 році Італія забезпечила 99,9% його імпорту.
Італійські вина – столові червоні, солодка марсала, святкове просеко – основа мес і світської гостинності. Святий Престол користується перевагами Латеранського договору 1929 року, за яким Італія надає Ватикану безмитний статус. Аналітики ринку вина відзначають іспанську сімейну винарню Heras Cordón, яка щороку постачає Ватикану 2 тис. пляшок вина, етикетки яких прикрашає папський герб.
Етикетку вина «Heras Cordon» відрізняє спеціальна позначка – герб та печатка Ватикану. Бодега Heras Cordon має право постачання вин до столу Папи Римського і щороку робить спеціальну обмежену партію вин. До складу цього вина входять три сорти винограду – Темпранійо, Масуело та Грасіано з лоз віком від 18 до 55 років. Загалом виноробня робить до 1,5 млн пляшок вина на рік і лише мала частина цього призначена для поставок до Ватикану.
Наступний папський фаворит – солодке біле вино Vinsanto із грецького острова Санторіні. Самі жителі Санторіні кажуть, що на острові «церков більше, ніж будинків, ослів більше, ніж людей, і вина, більше ніж води». Тут справді діють 600 церков різних конфесій. А вино тут роблять із підсушеного на сонці стародавнього автохтонного сорту винограду Асиртіко. Виноград росте на вулканічних ґрунтах: так, Санторіні – це в минулому діючий вулкан. Тут дуже спекотний клімат і практично немає прісної води. Саме в таких умовах народжується концентроване, бархатисте солодке вино, що поставляється до Ватикану.
Однак ця статистика дещо неточна. Багато споживачів вина у Ватикані не є громадянами міста-держави. Тисячі священнослужителів, службовців, швейцарських гвардійців та дипломатів, а також мільйони вірян п’ють у стінах Святого Престолу, не маючи ватиканських паспортів.
Читайте також: 46-й Конгрес Міжнародної організації винограду та вина (OIV) відбудеться у Молдові
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.
Передплата триває!