Як розпочався виноробний сезон у Erika Winery на Закарпатті

 Як розпочався виноробний сезон у Erika Winery на Закарпатті

Цей рік видався досить важким, адже періодичні дощі чергувалися з теплою погодою, і шкідники та хвороби «атакували» особливо активно. Про це журналу «Напої. Технології та Інновації» розповіла власниця виноробні  Erika Winery Еріка КОВАЧ.

– Мабуть, немає таких хвороб, з якими не довелося б боротися цьогоріч, – каже  Еріка Ковач. – За весь вегетаційний період обробляли захисними засобами сім разів. А для того, щоб грона краще обвітрювалися, періодично зривали листя. Торік таких обробок знадобилося менше. Тому ми добре знаємо одне з важливих правил у вирощуванні винограду – рік на рік схожим не буває.  

Із червоних сортів – Мерло, Каберне Фран та Каберне Совіньйон – у цьому році тут збирають перший врожай. Також вперше вродив сорт Патріа італійської селекції, який придбали в Угорщині. Наразі з нього вже бродить вино. Цей виноград схожий на італійський Рислінг, проте ароматніший і з вищою кислотністю. Вирішили його вирощувати, оскільки це посухостійкий сорт. У Патріа, на відміну від Рислінгу, товща шкірка, і тому він не гниє й не висихає надто швидко.

Дещо раніше, ніж зазвичай, у господарстві зібрали й Совіньйон Блан. Торік до збору цього сорту взялися пізніше, коли його цукристість сягнула 20 %. А цьогоріч вино, яке вже бродить, матиме свіжіший та легший смак, сподіваються в  Erika Winery. На вино вже перетворюється і цьогорічний Рислінг. Натомість червоні сорти в господарстві збирають пізніше.

Загалом, на 3,5 гектарах виноградників родини ростуть білі сорти Совіньйон Блан, Рислінг, Фурмінт, Мускат Оттонель, Патріа, Панонія, червоні Мерло, Каберне Фран і Каберне Совіньйон.  Мають і багато столових сортів: Аркадія, Лора, Лучистий, Велес, Міленіум, Ювілейний, Преображення, Карабуну, Мускат італійський тощо. А ще на винограднику підростає Троянда Берегівщини – угорський автохтонний сорт, якому вже понад сто років.

Репортаж із виноградника та виноробні Erika Wineryчитайте в журналі «Напої. Технології та Інновації» № 3, який вийде друком наприкінці осені. У репортажі засновники сімейного бізнесу поділяться історією розвитку, розкажуть про лайфхаки в догляді за виноградником, а також про професійні нюанси у виготовленні вина. Журнал можна буде завантажити безкоштовно на сайті або придбати друковане видання.

А зараз можна придбати журнал «Напої. Технології та Інновації» № 2 – спарений номер разом із відомим виданням «Пиво. Технології та Інновації». Це перший друкований номер за період воєнного стану. Журнал можна придбати, звернувшись у редакцію за контактами:

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті