Як гармонійно поєднувати сир і пиво

 Як гармонійно поєднувати сир і пиво

Зазвичай з пивом ми звикли вживати солоний сир «косичка» або сухі сирні снеки. Але сьогодні розглянемо більш цікаві сирні поєднання з пивом, які підкреслюють і допомагають посилювати смак один одного! Про те, як створити ідеальний сирно-пивний дует, докладно виданню «Новое время» розповіла Оксана Чернова, сирна експертка ProCheese з 10-річним досвідом роботи з сиром, співзасновниця фестивалю сирного мистецтва ProCheese Awards, суддя міжнародного сирного конкурсу World Cheese Awards. 

 • Із світлим крафтовим пивом дуже смачний напівтвердий сир Мурсія. Його виготовляють на сході Іспанії з молока кіз характерної породи Мурчіано-Гранадіна. Він має сінно-трав’яний аромат і смак із відтінками згущеного молока. Схожий на Мурсію сир Мурсія аль Вино, який виготовляють так само, але витримують у червоному вині. Після витримки скоринка набуває характерного кольору та аромату. Його ще часто називають «п’яною козою».
 • Інтенсивний насичений і вершковий козячий сир також дуже добре смакує з портером. Завдяки використанню бурого солоду це пиво буде мати натуральні тваринні ноти в трав’янисто-земляному поєднанні і малювати в уяві картинку природного ландшафту Великої Британії або гірських хребтів французьких Піренеїв. Козячі сири також добре поєднуються з сортами пива Saison, Geuze, Brettanomyces із бродінням — Orval і подібними напоями.
 • Кислий ель підсилює землисто-тваринний смак сиру Камамбер. Щоб отримати більш солодкий смак, у цю суміш можна додати трішки меду.
 • Бельгійський ель і гостро-пряний і м’який французький сир Епуас (Èpoisse) пом’якшують і доповнюють один одного. Разом вони утворюють смачний карамельний смак, що нагадує крем-брюле.
 • Фруктово-цитрусові і солонуваті нотки Грана Падано прекрасно грають з гіркувато-хмельовими нотками Дюнкера, Amber Lager, IPA, Biere de Garde, Brown Ale, Imperial Stout або Pale Ale.

Читайте також:
Дмитро НЕКРАСОВ, First Dnipro Brewery: Пивний ринок став дефіцитним, а споживачі обирають легкі сорти

Завзяті пивні цінителі полюблять такі сирно-пивні поєднання:

 • Gruyere, Raclette, Tyrol Adler — Hoegaarden, Spaten, Paulaner, Ayinger, Hofbräu, Erdinger;
 • Сири з митою скоринкою (Таледжо, Епуас, Лангр і подібні) заграють по-новому з темними сортами пива: Spaten — Dunkel, Budweiser Budvar (Czechvar), Dark Lager, Krombacher Dark lager з шоколадно-дубовими, карамелевими або медовими нотками, а також з міцними бурштиновими сортами елю.

Зверніть увагу ще на такі прості поєднання:

 • Сир із благородною блакитною пліснявою прекрасний в парі з солодкуватим Стаутом;
 • Гіркий IPA — з Чеддером;
 • Фруктове пиво буде шикарно гармоніювати з Камамбером і Брі;
 • До темного лагеру варто подавати м’який сир з митою скоринкою, наприклад Реблошон або Таледжо;
 • До світлого пшеничного пива, наприклад Hofbräu, ідеально підходить ніжний і злегка пікантний Bavaria Blu.

Обов’язково спробуйте ці поєднання і виберіть своє, яке приносить найбільшу насолоду смаком і найбільше задоволення!

Читайте також:
Юрій ЗАБОЛОТНІЙ, Red Cat Brewery: «Крафт став на шлях виживання, а наша пивоварня працює під звуки вибухів»

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті