Юрій ЗАБОЛОТНІЙ, Red Cat Brewery: «Крафт став на шлях виживання, а наша пивоварня працює під звуки вибухів»

 Юрій ЗАБОЛОТНІЙ, Red Cat Brewery: «Крафт став на шлях виживання, а наша пивоварня працює під звуки вибухів»

Війна змусила всіх адаптуватися до нових умов. Хтось виїхав за кордон, хтось належить до категорії тимчасово переміщених осіб, а хтось веде свій бізнес під звуки вибухів, щоб підтримувати економіку країни та не зраджувати свої ідеї та внутрішнє покликання. Серед таких – харківська пивоварня Red Cat Brewery. Як працює підприємство зараз, в умовах війни, розповів директор пивоварні Юрій ЗАБОЛОТНІЙ.

Пивоварня розташована в місті Дергачі, біля Харкова. Як розповідає Юрій Заболотній, недалеко постійно тривають обстріли, тому пивоварня працює під звуки вибухів. Постійно відбуваються перебої в газо- та електропостачанні. Буває, що працівники кілька днів поспіль сидять без роботи через відсутність газу чи електрики. Тому пивоварня часто працює на генераторах.

Нового нічого зараз не варимо, лише свої звичні сорти – Sour Ale, Томато тощо, які ми випускаємо вже не перший рік. Якщо раніше виробники намагалися здивувати споживачів, то зараз – навпаки. За спостереженнями нашої мережі, люди шукають щось подешевше і побільше. Гаманець у споживачів не збільшився, і вони купують класичні сорти, – розповідає Юрій Заболотній.

За словами пивовара, роздрібні ціни зросли десь на 30-40%, тому що дуже збільшилися витрати на утримання магазинів. Значно підвищилися й логістичні витрати. Окрім того, змінився графік роботи магазинів. Раніше вони працювали з 10:00 до 22:00, а зараз – із 9:00 до 18:00. Як зазначає директор, при звичному графіку роботи до 22:00 у закладах обслуговували багато клієнтів, отримували дохід, який покривав оренду, комунальні платежі та інші витрати. Зараз же обсяг роботи менший, а витрати ті самі. Це один із проблемних моментів.

Зараз ми рухаємося в напрямку більшої автономності у плані дистрибуції, виходимо на прямих виробників. Це стосується і напоїв, і виробників снекової продукції, оскільки багато дистриб’юторів, із якими ми працювали, або вже не працюють, або пропонують неконкурентні умови, або взагалі не виходять на зв’язок. Тому ми почали налагоджувати прямий контакт із виробниками снеків, напоїв та намагаємося максимально відійти від практики роботи через посередників.  Хочемо максимальної автономії та незалежності від якихось третіх умов, – розповідає Юрій Заболотній.

Загалом, за словами пивовара, крафт у Харкові став на паузу.

Зважаючи на обставини, пивоварні варять лише те пиво, яке можна швидко продати. Не спеціальні сорти, для виробництва яких треба багато часу і які важче продати. Адже на них є певна аудиторія, більшість представників якої зараз виїхали з міста. У Харкові дуже мало людей, тому крафт став на шлях виживання. Ми не знаємо, що буде завтра, тому варимо такі сорти, які будуть готові за 3-4 тижні і на які є попит. Як тільки закінчаться обстріли в Харкові і ми зможемо гарантувати безпеку нашим працівникам, у нас відродяться всі сорти і навіть більше, – зазначає Юрій Заболотній.

Читайте також:
Дмитро НЕКРАСОВ, First Dnipro Brewery: Пивний ринок став дефіцитним, а споживачі обирають легкі сорти

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті