Українська історія виноробства, тісно переплетена з розвитком культури, торгівлі та політики
W&S Awards 2025: 200 медалей — найкращим винам і міцним напоям!

23 квітня в Києві відбулося урочисте нагородження переможців престижного конкурсу Ukraine Wine&Spirits Awards 2025. Цього року за перемогу змагалися 216 зразків вин і міцних напоїв, представлених виробниками з усіх регіонів України — від карпатських схилів до південного узбережжя. Серед учасників були як малі крафтові господарства, так і знані бренди з багаторічною репутацією. Також у конкурсі взяли участь кілька закордонних виробників. Журнал «Напої. Технології та Інновації» – постійний інформаційний партнер заходу.
«Надзвичайно тішить, що серед нагороджених — не лише відомі відомі виноробні, а й новачки. Багато хто з них дебютував цього року й одразу здобув визнання. Це дуже сильний старт для нових гравців українського виноробства», — поділилася своїми враженнями Вікторія Агромакова, засновниця Wine&Spirits Awards і компанії WS Events.
Оцінювання зразків проводило компетентне журі, яке працювало у складі п’яти комісій. До складу журі увійшли провідні українські експерти — представники Асоціації сомельє України, байєри ключових торговельних мереж, профільні журналісти та винні оглядачі. Дегустація проходила у форматі сліпого тестування, відповідно до міжнародних стандартів OIV (Міжнародної організації винограду і вина).
«Я дуже пишаюсь усіма учасниками, котрі щороку вражають дегустаційні комісії не лише у нашому, а й на багатьох міжнародних конкурсах, і отримують медалі й престижні нагороди. Я також безмежно вдячна всім членам журі за ефективну, чітку роботу, неупередженість та бездоганний професіоналізм», — коментує Вікторія Агромакова.
Як повідомляють організатори, підсумки конкурсу вражають: 200 зразків отримали медалі.
5 платинових нагород отримали зразки міцного алкоголю: Yanolinkt Whiskey Muscatel Cask (95,14 балів), EGO by Eduard Gorodetsky 35 years від «Тірас Вайнері» (94,71), Yanolinkt Whiskey Muskat Cask (94,71), Yanolinkt Whiskey Madeira Cask (94,29), Yanolinkt Whiskey Smoky (93,43).
Решта нагород розподілились таким чином:
93 золоті медалі — за вражаючу якість і характер;
72 срібні медалі — за витонченість і стиль;
30 бронзових медалей — за яскраву індивідуальність.
Іван Бачурін, президент Асоціації сомельє України та Кращий сомельє України 2009, вважає результати конкурсу для сегменту міцного алкоголю безпрецедентними:
«У категорії виноградної групи платинову медаль отримав 35-річний бренді від Едуарда Городецького, складний, витриманий, з розвинутими третинними нотами. Усі судді одразу зрозуміли — це дуже зрілий напій. Безумовно, Топ. Інші чотири «платини» — однобочкові віскі від Олега Янкового. Вік — від 5,5 до 7 років, діжки дуже високої якості, всі першого наповнення з-під Мускату, Порто, Марсали, і всі бочкової кондиції 47–49%. Віскі, витриманий у бочці з-під Мускателю, завоював найвищий бал за всю історію конкурсу Wine&Spirits Awards (а це був уже 8-й конкурс) — 95.4 бали. Загалом маю відзначити, що всі члени комісії отримали масу задоволення від сліпої дегустації. Мої компліменти українським крафтовикам».
Найкращим вином конкурсу було визнано Grande Vallee Brut 2018 — біле ігристе, витримане 60 місяців на осаді, оцінка 91,29 балів.
«Це ігристе для нас є знаковим, воно навіть має свій слоган: 5 років очікування заради ідеального моменту, — розповідає Ксенія Фільцева, бренд-менеджер Grande Vallee. — Ще два роки тому в нас було багато охочих придбати цей унікальний брют, і певну кількість ми продали з витримкою 42 місяц. Однак власник вирішив залишити решту релізу на подальшу витримку, і це було вірним кроком. Це вино не просто чекало свого часу — воно дозрівало в тиші, поступово набираючи глибину й складність. Тож тепер ми презентуємо Brut 2018 як новинку з витримкою 60 місяців. Вперше презентувати його на виставці ProWein, де отримали високу оцінку від багатьох міжнародних експертів».
Марина Ревкова, Краща сомельє України 2021, володарка ASI Diploma та студентка Weinakademie Öesterreich, має великий досвід суддівства у дегустаційних конкурсах як в Україні та за кордоном.
«Це був перший раз, коли із 43 зразків з нашої панелі не зняли жодного за серйозний дефект! — коментує Марина. — Як на мене, це вже чудовий результат. Звісно, були зразки, які потребують більшої уваги винороба (наприклад, гігієни на підприємстві або контролю температур), але вони з кожним роком покращуються».
Марина Ревкова поділилася важливими порадами тим виноробам, котрі відправляють свої вина на конкурси:
«Перше — дегустуйте якомога більше європейських вин із різних регіонів. Не для того, щоб якесь із них відтворити у нас, а для того, щоб краще зрозуміти, з чим вам цікаво було б працювати, який неповторний український стиль створювати. Друге: нехай вас не пригнічує колір медалі (якщо він для вас невтішний) з будь-якого конкурсу. Не забувайте, що 90+ балів найчастіше отримують французькі та італійські винороби у декількох поколіннях. А у нас війна, брак доступу до інформації нашою мовою та тривалий процес встановлення зрозумілого чіткого законодавства. Те, чим зараз пишаються французи та італійці, матимуть наші онуки й правнуки, якщо ви не зупинитесь і продовжуватимете вашу справу».
Наталія Благополучна, Президентка Всеукраїнської асоціації виноробів і сомельє, засновниця Першої в Україні Школи сомельє «Майстер-клас», щороку бере участь у дегустаційному конкурсі від самого його заснування.
«За ці роки рівень організації значно покращився, а також помітно підвищилася якість українських вин, — коментує Наталія Благополучна. — Щодо тенденцій, хочу відзначити вина, які я оцінила на найвищий рівень — золото та навіть платину. Одне з таких — Цитронний Магарача від SlipenKo, це вино я вважаю одним із найкращих серед білих. Також Мушля, біле сухе від Bakota bay winery з 89 балами, це вино мене вразило. Серед інших моїх фаворитів — Йоханнітер від Fathers Wine і Совіньон Блан від CHARA & GARRA. Серед ігристих найкращим у моїй панелі були Брют від Leleka Wines з 89 балами та Рожевий Брют від Едуарда Городецького. Серед червоних вин я виділила і одразу впізнала вино від Demidi, яке зроблено з сорту Красень. Це вино проходить ув’ялювання винограду, що дає стиль амароне, і я оцінила його на найвищий рівень. Я вважаю його найкращим червоним сухим конкурсу, бо технологія дуже оригінальна для України, і якість на дуже високому рівні».
За словами Наталії Благополучної, також варто відзначити Каберне Мерло та Мерло 2023 року від Валерія Наровила, які отримали золото, і червоні сухі від «Шато Піно»: Сапераві Резерв та Каберне Совіньйон.
«Загалом, конкурс цікаво розвивається, і з кожним роком винороби показують чудові результати. В Україні з’являються нові стилі, вина демонструють високу якість. Ті, хто сумнівається в українському вині, помиляються. Такі конкурси дозволяють визначити найкращих і дати виноробам важливі висновки для майбутнього», – говорить Наталія Благополучна.
Більш детально результати про результати дегустаційного конкурсу — на сторінці Wine&Spirits Awards (https://ws.events/results2025/).
Читайте також: Enovitis in campo: в Італії відбудеться одна з найбільших виставок у галузі виноградарства
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.
Передплата триває!