Виробник пива «Чернігівське» відновлює роботу на зруйнованій броварні в Чернігові

 Виробник пива «Чернігівське» відновлює роботу на зруйнованій броварні в Чернігові

Рік тому Чернігівську броварню було зупинено, як і майже весь бізнес «AB InBevEfes Україна», до складу якого вона входить. Зруйноване підприємство вдалося перезапустити завдяки героїзму співробітників підприємства. Про це пише forbes.ua.

Менше ніж 100 км відділяє Чернігів від російського кордону. Рік тому, 24 лютого 2022 року, всі три броварні «AB InBev Efes Україна» у Чернігові, Миколаєві й Харкові зупинили свою роботу. Це зробили, щоб зберегти життя співробітників. Кілька тижнів по тому зʼясувалося, що рішення було правильним, адже внаслідок ракетного удару 25 березня територію броварні й виробничі потужності було сильно пошкоджено.

– Деякі будівлі було пошкоджено частково, деякі повністю знищено. Ми втратили багато важливого обладнання і зазнали збитків на мільйони доларів. Але все це майже не має значення порівняно з тим, що ми зуміли запобігти загибелі наших людей, наших співробітників, – розповідає заступник генерального директора «AB InBev Efes Україна» Денис Хренов.

Попри те, що броварні не працювали, співробітники продовжували займалися волонтерством, організовували евакуацію, розвозили продукти харчування і допомагали тим, кому була потрібна будь-яка підтримка.

Після визволення міста працівники підприємства почали поступово повертатися до Чернігова. А у липні 2022 року акціонери компанії вирішили спробувати відремонтувати броварню і перезапустити її.

До перезапуску готувалися кілька місяців, адже відновлювати роботу частково зруйнованого підприємства, що простоювало більш ніж пів року, – справа ризикована, складна і недешева. Зрештою наприкінці грудня Чернігівська броварня відновила свою роботу. За словами Дениса Хренова, на підприємстві почали варити пиво «Янтар», «Рогань», Kozel, Stella Artois і, звісно, легендарне «Чернігівське», яке багато років є однією з візитівок міста і яке люблять мільйони українців. Пиво, зварене у Чернігові, вже знову на полицях супермаркетів.

Згодом про те, яких зусиль співробітники й керівництво «AB InBev Efes Україна» доклали до відновлення свого підприємства, зняли документальний короткометражний фільм «Нездоланні», передпоказ якого відбувся 7 лютого у Берліні. У центрі сюжету – складний період початку війни та окупації, а також моменти жертовності українців, які подолали всі випробування заради відновлення виробництва та долучилися до відновлення і запуску броварні після вимушеного простою. У фільмі показані особисті історії співробітників броварні та їхні переживання під час обстрілів, евакуації й втрати домівок.

Читайте також:
Основні тренди в пивоварінні в 2023 році за прогнозами IWSR
Luchan Brothers’ Brewery: крафтове пиво з волинського підземелля

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті